Mają to być akcje zwykłe serii C w cenie emisyjnej 5,5 zł za akcję – czytamy w komunikacie spółki. Zapisy na akcje będą przyjmowane do 5 grudnia za pośrednictwem Polskiego Domu Maklerskiego S.A., który pełni funkcję podmiotu oferującego.

Czytaj także: Aplikacja dla złodziei. Kwitnie czarny rynek mobilnych platform

Kontrowersyjne CDA.pl wchodzi na giełdę

– Fundusze z emisji mają pomóc w dalszym rozwoju serwisu i wzmocnić nasz udział w rynku. Nasze priorytety to: VOD – chcemy podpisywać nowe umowy licencyjne z dystrybutorami i zwiększać katalog filmów, który już teraz jest jednym z największych w Polsce; SmartTV – planujemy start aplikacji na telewizory obsługujące technologię smartTV; Mobile – do istniejącej aplikacji mobilnej na platformie Android chcemy dołączyć wersję na iOS; CDA.pl – mam tu na myśli przede wszystkim rozszerzenie funkcjonalności portalu, lepsze zarządzanie kontami i profilowanie treści. Wszystkie te działania przełożą się na jeszcze lepsze efekty finansowe osiągane przez spółkę – komentuje prezes CwMedia Jarosław Ćwiek, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Chiny uderzają w mikropożyczki. Potężny cios dla branży fintech

Początkowo CDA.pl było porównywane do  popularnego Chomikuj.pl – każdy mógł tam umieścić film, a oglądanie nie było płatne. Dlatego też część obserwatorów oskarżało serwis o piractwo. Czy takie zarzuty mają coś wspólnego z prawdą?

– Porównania do Chomikuj.pl wymyśliła część mediów. Spółka CwMedia nie działa na Kajmanach, Cyprze lub w innym „bezpiecznym” kraju podatkowym, tylko w Polsce. Podczas procesu dopuszczania na giełdę przeszła gruntowną weryfikację – od podmiotu oferującego (dom maklerski), przez biegłych rewidentów, po audyt prawny – komentuje Wolfgang Laskowski, rzecznik prasowy CDA.pl.

– Kwestia piractwa to poważne oskarżenie. CDA.pl jak każdy serwis „user-generated content” tworzą użytkownicy. Zdarza się, że umieszczają materiały, które naruszają prawa autorskie, ale to nie oznacza, że serwis można nazwać pirackim. Ważne jest jak CDA walczy z wyżej wymienionym zjawiskiem. Działamy w oparciu o ustawę o świadczenia usług drogą elektroniczną (tzw. USUDE), przestrzegamy zasady „notice and takedown”, a dodatkowo (nie jest to wymagane prawem) wdrożyliśmy dla partnerów i dystrybutorów tzw. „direct takedown tool” – dodaje Laskowski.

Na początku marca 2017 CDA.pl podpisało umowę z AXN, dzięki czemu w serwisie można było zobaczyć wszystkie odcinki takich seriali jak „Hannibal”, „Heroes”, czy „Crossing Lines”. Współpraca z AXN została już jednak zakończona – firmy nie przedłużyły wygasającej umowy.

CDA Premium współpracuje również z Kino Świat, Filmoteką Narodową, Vision Films, czy M2 Films. Pierwsze 2 tygodnie korzystania z wersji Premium są darmowe, a potem cena wynosi 19,90 zł za miesiąc. Zdaniem wielu użytkowników jest to zdecydowanie najlepszy serwis z filmami w Polsce.