Partner serwisu Visa dla biznesu

Challenger bank Varo Money pozyskał 241 mln dolarów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Fundraising
Opublikowano: 3 czerwca 2020, 14:55 Aktualizacja: 3 czerwca 2020, 14:55

Amerykański fintech Varo Money pozyskał 241 mln dolarów dofinansowania. Rundzie inwestycyjnej przewodziły fundusze Gallatin Point Capital i The Rise Fund (założony przez Bono, frontmana U2). W dofinansowaniu udział wzięli także HarbourVest Partner i Progressive Insurance.

Challenger bank Varo Money pozyskał 241 mln dolarów

Varo Money to challenger bank z siedzibą w San Francisco, założony przez Colina Walsha, byłego pracownika kadry dyrektorskiej Wells Fargo. W sumie przez ostatnie dwa lata fintech pozyskał 419 mln dolarów dofinansowania.

Fintech Varo Money z dofinansowaniem w wysokości 241 mln dolarów

Obecnie fintech oferuje swoje usługi we współpracy z Bancorp Bank, ale już niedługo ma otrzymać stosowne zezwolenie, które pozwoli na samodzielne udzielanie pożyczek i prowadzenie produktów oszczędnościowych. Tym samym Varo Money stanie się pierwszym w pełni cyfrowym bankiem w USA, który będzie posiadał tego typu możliwości – czytamy w komunikacie.

W obecnej rundzie inwestycyjnej udział wzięli zarówno dotychczasowi, jak i nowi inwestorzy. Przewodziły jej fundusze Gallatin Point Capital i The Rise Fund (założony przez lidera U2 – Bono). Dodatkowo w dofinansowaniu udział wzięli również Progressive Insurance i HarbourVest Partner.

Pandemia koronawirusa wstrzymała inwestycje w fintechy w ciągu ostatnich kilku tygodni. Z raportu CB Insights wynika, że w I kwartale 2020 roku fintechy pozyskały finansowanie na kwotę 6,1 mld USD, czyli blisko 20% mniej niż w analogicznym okresie rok temu. Nie oznacza to jednak, że na rynku nic się nie dzieje. Kilka dni temu pisaliśmy między innymi o inwestycji w spółkę Marqeta, która pozyskała 150 mln dolarów. Tym samym jej wycena wzrosła do poziomu 4,3 mld USD.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

challenger-bank-varo-money-pozyskal-241-mln-dolarow