Revolut rozsyła komunikaty do klientów, w których informuje o koniecznych krokach, które należy podjąć, aby móc swobodnie inwestować przez aplikację nawet po Brexicie. Wielka Brytania opuści Unię Europejską wraz z początkiem 2021 roku, a to oznacza, że Revolut Trading będzie działał wyłącznie pod regulacjami brytyjskiego Financial Conduct Authority.

Inwestowanie w aplikacji Revolut po Brexicie – co należy zrobić?

Co należy zrobić, aby po 31 grudnia dalej korzystać z inwestowania przez Revoluta? Pierwszy krok to pobranie najnowszej wersji aplikacji z Google Play lub App Store. Następnie należy potwierdzić nowe zgody i punkty w regulaminie. Klient musi oświadczyć, iż  został powiadomiony o fakcie, że usługi inwestowania nie są świadczone ani autoryzowane przez podmioty zlokalizowane w Unii Europejskiej. Dodatkowo użytkownik musi potwierdzić, że ma świadomość, iż nie podlega pod regulacje ani ochronę inwestorów UE.

Natomiast jeśli chcemy zamknąć konto, należy sprzedać wszystkie swoje akcje przed 30 grudnia 2020 r., wypłacić środki z konta i skontaktować się z Revolutem za pośrednictwem chatu w aplikacji.

Pod koniec listopada Revolut udostępnił w Polsce także swój projekt Revolut Bank, działający w oparciu o litewską licencję bankową. Prowadzone rachunki są zabezpieczone przez litewski system ubezpieczeń inwestycji i depozytów.