Wygląda na to, że nadzorca kompletuje kadrę świeżo przed uruchomieniem piaskownicy, która ma wystartować jeszcze przed końcem września. Zobaczcie jakie wymagania KNF stawia przed pracownikami oraz czym ma zajmować się osoba tworząca regulatory sandbox w Polsce.

Departament FinTech w KNF szuka pracowników. Chodzi o regulacyjną piaskownicę

Do głównych obowiązków na tym stanowisku należy „ocena innowacyjnych produktów, usług oraz modeli biznesowych podmiotów z sektora FinTech w ramach działań UKNF wspierających rozwój nowoczesnych technologii na rynku finansowym”. Kandydaci będą też współpracować z akceleratorami i inkubatorami – zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Poza tym trzeba będzie monitorować innowacje fintechowe wdrażane w Polsce i na świecie.

Nadzorca oczekuje od kandydatów wykształcenia wyższego magisterskiego o profilu ekonomicznym lub finansowym. Dodatkowo konieczna jest znajomość takich zagadnień jak Big Data, robo-doradztwo, blockchain, płatności mobilne, biometria, crowdfunding, czy internet rzeczy (IoT).

Kandydat musi też znać język angielski, dobrze orientować się na rynku startupów fintechowych i posiadać doświadczenie w pracy w instytucji finansowej lub firmie konsultingowej/technologicznej (w zakresie obejmującym rozwój FinTechu), nie krótsze niż 2 lata. Niestety w ogłoszeniu KNF nie podaje wysokości wynagrodzenia, a zainteresowane osoby są proszone o wskazanie poziomu oczekiwań finansowych w swojej aplikacji. Pełne ogłoszenie można znaleźć tutaj.

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, piaskownica ma wystartować jeszcze w tym miesiącu, a przy ocenianiu startupów, KNF skorzysta z pomocy akceleratorów. W ramach regulatory sandbox powstanie środowisko testowe, w którym fintechy będą mogły wypróbować swoje produkty pod czujnym okiem nadzoru. Podobne rozwiązania funkcjonują między innymi w Wielkiej Brytanii, Singapurze, Hong Kongu i na Tajwanie.