Mobilna autoryzacja to alternatywa dla innych dostępnych już metod, czyli kodów SMS lub e-mail. Za pomocą aplikacji Cinkciarz.pl można zatwierdzać między innymi logowanie do serwisu, inicjowanie transakcji, dodawanie odbiorców czy edycję danych w profilu.

Mobilna autoryzacja Cinkciarz.pl. Jak to działa?

Na początek należy pobrać dowolną aplikację mobilną Cinkciarz.pl i zalogować się na swoje konto. Następnie w ustawieniach wybieramy mobilną autoryzację jako sposób potwierdzania transakcji (można to zrobić w ustawieniach konta). Podczas wykonywania operacji w portalu na ekranie smartfona zobaczymy szczegóły tej transakcji z prośbą o potwierdzenie. Po potwierdzeniu operacja jest zatwierdzana.

Nowa metoda autoryzacji umożliwia natychmiastowe potwierdzanie działania bez oczekiwania na kod SMS lub e-mail. Znacznie ułatwia to np. proces logowania do portalu. Jest także bezpieczna. Operacje zatwierdza się urządzeniem mobilnym uwierzytelnionym poprzez powiązanie z kontem w portalu – wyjaśnia Cinkciarz.pl w komunikacie.

Mobilna autoryzacja to rozwiązanie dobrze znane między innymi z aplikacji bankowych. Obecnie taki sposób potwierdzania transakcji oferuje już znaczna część banków działających w Polsce. Na marginesie warto wspomnieć, że aplikację Cinkciarz.pl „Wymiana Walut” na Androida pobrano już ponad 2,1 mln razy (jeszcze w czerwcu 2019 informowaliśmy o przekroczeniu 1 mln pobrań apki Cinkciarza). To świetny wynik, dystansujący wiele aplikacji bankowych.