Nowość od Cinkciarz.pl to opcja przyjmowania płatności BLIK na smartfon, bez konieczności posiadania oddzielnego terminala czy wiązania się umową. Wystarczy mieć konto na portalu Cinkciarz.pl i korzystać z aplikacji fintechu Wymiana Walut, którą można pobrać w Google Play i App Store – czytamy w komunikacie.

JustGrab: przyjmowanie płatności BLIK na telefon w Cinkciarz.pl

W przyszłości rozwiązanie JustGrab ma być też dostępne w aplikacjach Karty Wielowalutowe i Przekazy Pieniężne, a także w zapowiadanej na 2021 r. superaplikacji, integrującej usługi finansowe dotychczasowych kilku aplikacji.

Fintech oferuje JustGrab wszystkim klientom – dla sprzedaży stacjonarnej i usług. Każdy może zatem w wygodny i szybki sposób odbierać pieniądze w swoim portfelu Cinkciarz.pl za pomocą telefonu. Tego typu „terminal w smartfonie” może służyć w codziennych sprawach, np. w momencie rozliczenia rachunku przez grupę znajomych w restauracji czy przyjmowania płatności za korepetycje.

– To nasz kolejny krok w dziedzinie płatności i na pewno nie ostatni. Zamierzamy dalej rozwijać się w tym zakresie, aby jeszcze bardziej ułatwiać klientom codzienne zarządzanie finansami. Istotne jest dla nas, że tego typu rozliczenia za pomocą smartfona są nie tylko łatwe i szybkie, ale przede wszystkim bezpieczne – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.