Clubhouse to aplikacja społecznościowa, która pozwala na prowadzenie rozmów głosowych w dedykowanych pokojach. Do tej pory apka była dostępna tylko na systemach iOS. Żeby zostać przyjętym do społeczności Clubhouse konieczne jest otrzymanie zaproszenia od innego użytkownika.

Aplikacja Clubhouse dostępna na Androida

Aplikacja zyskała na popularności na początku bieżącego roku, a korzystać z niej mieli między innymi Elon Musk, czy Mark Zuckerberg. W szczytowym momencie w lutym 2021 r. Clubhouse pobrano 9,6 mln razy. Liczba pobrań zaczęła jednak spadać – w marcu było ich 2,7 mln, a w kwietniu zaledwie 900 tys. – podaje Reuters. Receptą na rozwiązanie tych problemów ma być udostępnienie Clubhouse na Androidzie.

Początkowo wersja beta aplikacji będzie dostępna tylko w USA. Następnie pojawi się na innych anglojęzycznych rynkach, by potem trafić do wszystkich krajów. Ma to być kwestia najbliższych dni lub tygodni.

Aby móc skorzystać z Clubhouse trzeba uzyskać specjalne zaproszenie od innego użytkownika. Takie zaproszenia można także kupić – na przykład na Allegro. Kosztują one nawet kilkaset złotych. Sukces Clubhouse zachęcił do podobnego działania inne platformy social media. Mark Zukcerberg zapowiedział już, że pokoje audio udostępni także Facebook.