BLIK pojawił się w Credit Agricole stosunkowo późno – w kwietniu 2018 roku. Razem z BLIKIEM w banku zadebiutowały także przelewy Express Elixir. Zaletą przelewów na telefon BLIK jest przede wszystkim to, że nie muszą znać numeru konta odbiorcy przelewu, a pieniądze docierają do odbiorcy natychmiast, nawet jeśli korzysta z usług innego banku. Obecnie taką usługę oferuje już siedem banków: PKO Bank Polski, Santander Bank Polska, mBank, ING Bank Śląski, Alior Bank, Bank Millennium i właśnie Credit Agricole.

Do wdrożenia przygotowuje się także Bank Pekao, a klienci powinni się go spodziewać w II kwartale 2019 roku. Przelewy na numer telefonu są bezpłatne.

Przelewy na telefon BLIK już w siedmiu bankach

W 2018 roku Polacy zrealizowali aż 91 mln transakcji BLIKIEM, to blisko trzy razy więcej niż rok wcześniej i dwa razy więcej niż w pierwszych trzech latach funkcjonowania systemu. Wartość transakcji zrealizowanych w 2018 r. przekroczyła 12 mld złotych, dla porównania – w roku 2017 r. było to 4,5 mld zł. W całym roku odnotowano 66,2 mln transakcji w internecie, 14,6 mln wpłat i wypłat w bankomatach, 5,18 mln przelewów na numer telefonu oraz 5,04 mln transakcji w terminalach płatniczych.

Załóż konto BEZ OPŁAT w CREDIT AGRICOLE

Aby korzystać z przelewów na numer telefonu, użytkownik musi powiązać ten numer ze swoim rachunkiem bankowym – trzeba to zrobić w aplikacji mobilnej swojego banku. Informacja taka trafia do systemu BLIK. Dzięki temu, gdy inny użytkownik chce wysłać przelew na numer telefonu, jego bank może sprawdzić w systemie BLIK, na jaki numer rachunku ma wykonać przelew. Pieniądze trafiają na konto odbiorcy niemal natychmiast – nawet jeśli nadawca przelewu ma konto w innym banku niż jego odbiorca – co w tym przypadku jest możliwe dzięki zastosowaniu systemu Express Elixir.

Przy okazji warto przypomnieć, że Polski Standard Płatności pracuje nad udostępnieniem przelewów na numer telefonu w skali międzynarodowej. PSP wykonał testową integrację z systemem Standardised Proxy Lookup service (SPL), która pozwoli na przesłanie środków na numer telefonu pomiędzy europejskimi bankami. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Otwórz konto w CREDIT AGRICOLE – KLIKNIJ TU