Partner serwisu Visa dla biznesu

Credit Check wspiera instytucje pożyczkowe w odpowiedzialnym pożyczaniu

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Instytucje Pożyczkowe#LendTech
Opublikowano: 19 sierpnia 2016, 14:27 Aktualizacja: 10 czerwca 2019, 12:45

Credit Check to platforma wymiany informacji pożyczkowej pomiędzy pożyczkodawcami działającymi w kanale e-commerce. Jedną z wielu funkcji rozwiązania jest działanie polegające na wyeliminowaniu fraudów, jak również przeciwdziałanie wpadaniu w spiralę zadłużenia przez pożyczkobiorców. Platforma jest odpowiedzią Deltavisty na zapotrzebowanie internetowych instytucji pożyczkowych, które nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z pożyczkobiorcą.

Instytucje pożyczkowe jako jedyne w uregulowanym systemie finansowym świadczą usługi pożyczkowe wyłącznie z własnego kapitału. Dlatego przykładają szczególną uwagę do dokładnej weryfikacji potencjalnego pożyczkobiorcy. Firmy, które zaangażowały się w Credit Check otrzymując wniosek pożyczkowy mają dostęp do pełnej historii kredytowej pożyczkobiorcy oraz do szeregu wskaźników antyfraudowych. Te informacje pomagają instytucjom pożyczkowym w wydaniu właściwej decyzji o przyznaniu bądź odmowie udzielenia pożyczki.

Sektor pożyczkowy od dłuższego czasu sygnalizował potrzebę stworzenia innowacyjnego narzędzia pozwalającego na rzetelną ocenę zdolności kredytowej pożyczkobiorcy, jak również ryzyka kredytowego. Na bazie ścisłej współpracy sektora z Deltavista powstało rozwiązanie, które z jednej strony ogranicza koszty udzielania pożyczek, chroni przez fraudami i złymi kredytami, a z drugiej które lepiej chroni konsumentów przed spiralą zadłużenia. Wymiana informacji w ramach całego sektora pożyczkowego ma pozytywny wpływ na ceny oferowanych przez pożyczkodawców produktów oraz znacząco przyśpiesza proces decyzyjny co jest niezwykle istotne z perspektywy konsumenta. Wykorzystanie Credit Check w procesach decyzyjnych firm pożyczkowych staje się ważnym elementem dalszej poprawy jakości portfela kredytu konsumenckiego i przeciwdziałaniu zjawisku nadmiernego zadłużenia – Bartosz Pundyk – Pełnomocnik Zarządu Deltavista Services.

Zdaniem przedstawicieli branży Credit Check to narzędzie technologiczne, które przynosi wymierne korzyści w ramach zarządzania ryzykiem kredytowym w instytucjach pożyczkowych działających w modelu internetowym. Rozwiązanie to zostało zaprojektowane przy ścisłej współpracy z instytucjami pożyczkowymi, dzięki czemu jest w pełni dostosowane do ich potrzeb. Wymiana informacji o zobowiązaniach klientów jest istotnym elementem budowy systemu wymiany informacji gospodarczej w Polsce. Ponadto Credit Check stało się integralną częścią dynamicznie rozwijającego się w Polsce i na świecie środowiska określanego mianem: financial technology (w skrócie fintech) – Adam Dąbrowski Dyrektor Zarządzający Creamfinance Poland.

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych jest oficjalnym patronem rozwiązania zaproponowanego przez Deltavista Services

[informacja prasowa]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

credit-check-wspiera-instytucje-pozyczkowe-odpowiedzialnym-pozyczaniu