Partner serwisu Visa dla biznesu

Currencycloud pozyskało 80 mln USD

Fintek
Fintek
#Fintech#Fundraising#Visa
Opublikowano: 27 stycznia 2020, 11:41 Aktualizacja: 27 stycznia 2020, 14:08

Firma technologiczna Currencycloud pozyskała 80 mln dolarów w ramach kolejnej rundy finansowania (Seria E). Currencycloud dostarcza technologię dla banków i fintechów, która umożliwia realizację płatności i przelewów transgranicznych.

Currencycloud

Główni inwestorzy to Visa, International Finance Corporation, BNP Paribas, SBI Group i Siam Commercial Bank. Łączne finansowanie firmy to już ponad 140 milionów dolarów. Currencycloud dostarcza rozwiązania do procesowania płatności – firma obsługuje 85 interfejsów API. Cała technologia jest oparta na chmurze. 

Chmura w płatnościach transgranicznych

Currencycloud ma siedzibę w Londynie, ale działa globalnie – w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Firma, która zatrudnia ponad 100 osób, od 2012 roku przetworzyła transfery na ponad 50 miliardów dolarów w ponad 180 krajach. Currencycloud współpracuje z bankami i fintechami – m.in. z challenger bankiem Starling Bank, Standard Bank South Africa, Revolut, Klarna i Visa.

Pod koniec 2019 roku firma wprowadziła nowe funkcje na swojej platformie – rachunki wielowalutowe dla banków i fintechów w 35 walutach. Currencycloud planuje dalsze integracje, a także dodanie do oferty produktów różnych alternatywnych metod płatności, płatności natychmiastowe oraz portfele mobilne.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

currencycloud-pozyskalo-80-mln-usd