Na mocy otrzymanej licencji Curve może wykonywać transakcje płatnicze, udostępniać usługi wypłaty gotówki, realizować usługi inicjowania płatności, a także wydawać instrumenty płatnicze. Licencja wydana przez Bank Litwy pozwala spółce świadczyć usługi na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Curve z licencją od Banku Litwy. Fintech zabezpiecza się przed Brexitem

W ten sposób Curve chce zabezpieczyć się przed tak zwanym „twardym Brexitem”, czyli opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię bez umowy pomiędzy dwoma stronami. Licencja wydana przez Bank Litwy pozwoli fintechowi oferować swoje rozwiązania bez przeszkód, nawet jeśli UE i UK nie dojdą do porozumienia. Wcześniej na podobny krok zdecydował się między innymi Revolut, który na Litwie otrzymał licencję bankową i zaoferuje tego typu usługi także w Polsce – chodzi o Revolut Bank.

Curve to fintech dobrze znany polskim klientom. Firma oferuje aplikację dzięki której nie trzeba nosić ze sobą wielu kart płatniczych – wystarczy ta wydana przez Curve. Na początek należy ściągnąć apkę i podpiąć w niej posiadane karty. Po wykonaniu tej czynności można już płacić plastikiem Curve, wybierając w aplikacji, którą z podpiętych kart chcemy obciążyć w trakcie transakcji.

Kilka dni temu Curve udostępniło wszystkim klientom w Polsce płatności Google Pay. Taka nowość pojawiła się także na 13 innych rynkach – między innymi w Niemczech, Hiszpanii, Francji, czy Czechach.