Curve zostało wsparte przez takie podmioty jak IDC Vntures, Fuel Venture Capital, Vulcan Capital, OneMain Financial i Novum Capital. W sumie od momentu powstania londyński fintech pozyskał 175 mln dolarów dofinansowania.

Curve wystartuje w USA i zaoferuje pożyczki

Curve oferuje kartę i aplikację, które pozwalają połączyć wszystkie posiadane plastiki w jeden. W apce podpinamy posiadane karty i w momencie płatności tą od Curve wybieramy, który plastik chcemy obciążyć. Co ważne w razie pomyłki można zmienić źródło finansowania bez dodatkowych kosztów. Od września zeszłego roku wszyscy klienci Curve w Polsce mogą także korzystać z Google Pay.

Pod koniec ubiegłego roku Curve pozyskało licencję instytucji pieniądza elektronicznego od Banku Litwy, dzięki czemu zabezpieczyło się przed skutkami Brexitu. Teraz celem fintechu jest ekspansja w USA. Już w lutym 2020 r. Curve otworzyło pierwsze biuro w Stanach Zjednoczonych – na Brooklynie w Nowym Jorku.

Pieniądze pozyskane w najnowszej rundzie finansowania pomogą także w rozwoju nowych produktów – przede wszystkim Curve Credit, które ma zadebiutować już w 2021 roku. Obecnie z usług londyńskiego fintechu korzysta około 2 mln klientów.

Kilka dni temu Curve opublikowało wyniki za 14 miesięcy przed pandemią, czyli okres kończący się 31 grudnia 2019 roku. Firma odnotowała potrojenie strat w porównaniu do wcześniejszych 12 miesięcy – co oznacza, że fintech stracił w tym okresie 26,5 mln funtów.