Partner serwisu Visa dla biznesu

Cyfrowy buntownik w końcu ma zatwierdzonego prezesa. Katarzyna Sułkowska ze zgodą KNF-u

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#KNF
Opublikowano: 15 maja 2018, 17:15 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 19:54

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę, by Katarzyna Sułkowska pełniła funkcję prezesa Zarządu Alior Banku. Decyzja KNF zapadła jednogłośnie.

Katarzyna Sułkowska kieruje pracami Zarządu od 12 marca br., kiedy to Rada Nadzorcza powołała ją na to stanowisko. Sułkowska była pełniącą obowiązki od czasu rezygnacji Michała Chyczewskiego na początku marca 2018 roku. Chyczewski zastąpił Wojciecha Sobieraja w czerwcu 2017 roku jako „p.o prezesa” i wiceprezes, ale nie doczekał się zgody KNF-u.

– Jednogłośną decyzję KNF odbieram jako wyraz zaufania zarówno do mnie, jak i do dotychczasowego kierunku rozwoju Alior Banku. Zamierzam kontynuować wdrażanie strategii „Cyfrowego buntownika” oraz realizować szereg inicjatyw strategicznych, które przyczynią się do wzmocnienia pozycji rynkowej banku i dalszego budowania jego wartości – mówi Katarzyna Sułkowska.

Katarzyna Sułkowska z Alior Bankiem związana jest od momentu jego powstania, czyli od 2008 roku. W obecnym Zarządzie Alior Banku odpowiadała za Obszar Ryzyka, a w poprzednich również za Operacje. Była współautorką strategii „Cyfrowego buntownika” rozpisanej na lata 2018-2020, odpowiadała też za wdrożenie wielokrotnie nagradzanych na świecie innowacji Alior Banku.

W latach 2002-2007 pracowała w Banku BPH na stanowisku dyrektora zarządzającego Departamentem Windykacji Detalicznej. Wcześniej, w latach 1998-2001 związana była z Citibank Polska, gdzie pełniła funkcję naczelnika w Departamencie Windykacji. Katarzyna Sułkowska ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie z dyplomem w dziedzinie finansów i bankowości.

/Alior Bank, KNF, JanRy

 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

cyfrowy-buntownik-w-koncu-ma-prezesa-katarzyna-sulkowska-ze-zgoda-knf