Apple Pay to jedna z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych usług płatniczych ostatnich lat. Jest to siostrzana wersja Google Pay dla użytkowników smartfonów i innych urządzeń sygnowanych logiem Apple (iPhone, Apple Watch, iPad i Mac). Posiadacze smartfonów marki iPhone po dodaniu karty banku lub fintechu udostępniającego funkcję Apple Pay do aplikacji Wallet, po wybraniu odpowiedniej proste sekwencji klawiszy z łatwością mogą dokonać płatności przykładając telefon do terminala z funkcją zbliżeniową (np. w modelach z TouchID należy szybko dwukrotnie kliknąć przycisk „początek”).

Usługę pokochały miliony ludzi na całym świecie – i chociaż nie ma oficjalnych danych o liczbie użytkowników w Polsce, to z bankowych przecieków wynika, że jest ona niezwykle popularna. Wręcz „wstyd jej nie mieć”.

Dzisiaj Revolut, czyli jeden z najpopularniejszych fintechów w Europie, oficjalnie potwierdził uruchomienie tej usługi dla swoich klientów. W Polsce jest ich ok. 400 tys., z tego smartfony z logiem Apple posiada – z naszych szacunków – prawdopodobnie ok. 80 tys. z nich.

Karty wielowalutowe, karty rewolucyjne

Użytkownicy Revolut mogą dodawać kartę Revolut do Apple Pay poprzez aplikację Revolut lub aplikację Wallet. Ponadto, użytkownicy nie posiadający karty fizycznej, mogą dodać do Apple Wallet kartę wirtualną za pomocą zaledwie kilku kliknięć w aplikacji Revolut i zacząć płacić bez konieczności czekania na dostawę karty fizycznej. To rozwiązanie umożliwi klientom rejestrację i możliwość płacenia Apple Pay w ciągu zaledwie kilku minut. Apple Pay to funkcjonalność łatwa w konfiguracji. Po jej aktywacji użytkownicy zachowują pełne dotychczasowe wsparcie i benefity oferowane przez karty Revolut.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT

Akurat jeśli chodzi o Apple Pay to podłączenie do niego karty typu pre-paid, a technicznie rzecz ujmując taką właśnie kartą jest Revolut, daje spore korzyści mające swoje źródła w pragnieniu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa i kontroli wydatków – nie tylko zagranicznych. Jeśli chodzi o prepaid to Apple Pay uruchomił też Edenred – jeśli nie wiesz co to jest, to sprawdź skąd pochodzi karta podarunkowa, którą na koniec roku dostałeś od pracodawcy w ramach bonusu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o strategii, planach i filozofii Revoluta, to zapraszamy na podcast z Karolem Sadajem, który jest country managerem Revoluta w Polsce.

Czy Revolut jest najlepszą kartą wielowalutową dostępną dla Polaków?

Rok temu może tak. Dzisiaj praktycznie każdy rozsądny i liczący się bank posiada w swojej ofercie rozwiązanie, które można uznać za silną konkurencję dla brytyjskiego fintechu. Dodając do tego gigantyczną bazę klientów i możliwości dotarcia do nich różnymi kanałami, w tym reklamą telewizyjną – stwierdzić, że polskie banki nie zasypują gruszek w popiele to nic nie stwierdzić. Przykładem niech służy Pekao S.A, który dodał do swojej oferty wielowalutową „Kartę Rewolucyjną”. W finansach liczy się efektywność.

KLIKNIJ I POZNAJ KORZYŚCI Z POSIADANIA KARTY REVOLUT