Partner serwisu Visa dla biznesu

Czy prezent kupiony na AliExpress zdąży pod choinkę?

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#e-commerce
Opublikowano: 6 grudnia 2018, 12:19 Aktualizacja: 10 maja 2019, 15:51

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a to oznacza, że przed nami kolejne zakupowe szaleństwo. Chodzi przede wszystkim o prezenty, które coraz częściej kupujemy online – nie tylko na Allegro, eBayu, czy Amazonie, ale także na AliExpress. Czy przesyłka, którą zamówimy w ciągu najbliższego tygodnia zdąży dojść na czas?

Czy prezent kupiony na AliExpress zdąży pod choinkę

Jeżeli chodzi o chińską platformą zakupową, to jest to zależne od wielu czynników. Po pierwsze od miejsca, w którym dany sklep ma magazyn, a po drugie od wybranej formy dostawy. Jeżeli zdecydujemy się na drogą dostawę za pośrednictwem kuriera (kosztuje nawet 30 USD), to paczkę możemy otrzymać nawet w ciągu 10 dni, ale czy w takiej sytuacji opłaca się w ogóle kupować na AliExpress? Jeżeli nie zaoszczędzimy z powodu drogiej dostawy…

Kupujesz prezent na AliExpress? Pomyśl o czasie dostawy

Większość przesyłek nierejestrowanych i rejestrowanych dociera do odbiorcy po około 5 tygodniach. Trzeba jednak pamiętać, że w okresie świątecznym czas dostawy może się jeszcze wydłużyć. Przed dokonaniem zakupu warto zajrzeć do zakładki „Wysyłka i zapłata”. Znajdziemy tam informacje o wariantach dostawy i przewidywanej cenie. Niektórzy sprzedawcy oferują tylko drogie dostawy kurierskie, a z kolei w innych przypadkach nawet darmowa dostawa ma zająć tylko 8-15 dni roboczych. To około dwa tygodnie – czyli mniej więcej tyle czasu ile zostało do Wigilii.

Patrząc na powyższe informacje jeżeli nie chcemy ryzykować ani przepłacać, to lepiej nie kupować prezentu gwiazdkowego na AliExpress – chyba, że pomyśleliśmy o tym parę tygodni temu. W tym roku Wigilia wypada w poniedziałek, a to oznacza, że w weekend poprzedzający świąteczny tydzień odbiór paczek może być utrudniony, albo nawet niemożliwy.

Trzeba pamiętać, że sklepy internetowe w magazynie przechowują tylko najpopularniejsze produkty – takie, których dostawę zapewniają w 24 godziny. O ile taki magazyn w ogóle posiadają… W innych przypadkach sklep zamawia towar u producenta lub dystrybutora, więc sam też musi poczekać na przesyłkę. W okresie świątecznym firmy kurierskie i poczta mają ręce pełne roboty, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość podczas zakupów internetowych – i to nie tylko wtedy, gdy kupujemy na AliExpress.

Dostawy za pośrednictwem Allegro, czy polskich sklepów internetowych też mogą się przeciągnąć. Cóż, jeżeli brakuje nam czasu, to zawsze możemy udać się do fizycznego sklepu i kupić coś na miejscu.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

czy-prezent-kupiony-na-aliexpress-zdazy-pod-choinke