Pomysłodawca inicjatywy DaftAcademy, polski venture builder Daftcode, w partnerstwie z Chmurą Krajową oraz Politechniką Warszawską i Uniwersytetem SWPS przygotowali 4 bezpłatne kursy Level Up. W programie znajdują się kursy: tworzenia aplikacji iOS, programowania w Pythonie, tworzenia stron internetowych oraz projektowania UX/UI.

DaftAcademy w nowej formule dzięki partnerstwu z Chmurą Krajową

Do udziału w kursach zaproszeni są studenci kierunków technicznych lub designu oraz absolwenci z maksymalnie 2-letnim stażem pracy. To kursy dla średniozaawansowanych, więc wymagana jest także znajomość podstaw programowania lub projektowania UX/UI. Każdy kurs DaftAcademy składa się z 5–7 spotkań, które rozpoczną się pod koniec marca i zakończą w maju. Aplikacje kandydatów zbierane są na stronie https://daftacademy.pl/ do niedzieli 22 marca.

– Dzięki zaangażowaniu Chmury Krajowej kursy oferowane w ramach akademii zostały dostosowane do pracy ze środowiskami chmurowymi. Daje to nowe możliwości rozwoju istotnie liczących się obecnie na rynku kompetencji. Chcemy być częścią tego projektu, bo widzimy, jak ważne jest zaszczepianie podejścia cloud native w młodych ludziach – mówi Jerzy Dąbrówka, Head of Product and Practices w Chmurze Krajowej.

Chmura Krajowa to wspólna inicjatywa PKO Banku Polskiego i Polskiego Funduszu Rozwoju. Kilka dni temu Operator Chmury Krajowej nawiązał współpracę z KIR i Hitachi Europe. Połączenie sił chmury, blockchainu i macierzy WORM ma wesprzeć cyfryzację procesów w bankach, firmach telekomunikacyjnych, instytucjach medycznych i innych przedsiębiorstwach.