Partner serwisu Visa dla biznesu

Darmowe dojazdy do pracy. Rusza program Free Now to Work

Fintek
Fintek
#Elektromobilność#Koronawirus
Opublikowano: 9 czerwca 2020, 11:00 Aktualizacja: 9 czerwca 2020, 11:47

Free Now wprowadza program Free Now to Work, z myślą o pracownikach powracających do biur w okresie pandemii. Od teraz użytkownicy Konta Firmowego, czyli korzystający z przejazdów służbowo, mogą korzystać z opcji Lite (niskie ceny znane z góry) oraz Lite+Screen (przesłony ochronne w autach). Dodatkowo Free Now oferuje firmom możliwość wykupienia pakietów na przejazdy dla pracowników na bezpieczne dojazdy do biur. 

Darmowe dojazdy do pracy. Rusza program Free Now to Work

Pandemia zmieniła zwyczaje transportowe Polaków. Z badań wewnętrznych Free Now, dotyczących zmiany sposobu przemieszczania się w mieście po pandemii, wynika, że co czwarty (25%) Polak planuje rzadziej korzystać z transportu publicznego, a 5% zrezygnuje z niego całkowicie. Natomiast 14% postanawia przerzucić się na prywatne auto, a podobny odsetek (15%) – na przejazd taxi zamawiany przez aplikację. Jako powód, co drugi badany przyznaje, że auto jest obecnie bezpieczniejsze niż inne środki codziennego transportu.

Dojazd do pracy nowym benefitem pracownika

Free Now to Work ma pomóc pracownikom przystosować się do nowej rzeczywistości, w której komfortowy dojazd do biura po okresie wielotygodniowej pracy zdalnej może poprawić ich poczucie bezpieczeństwa.

– Zauważamy, że wśród firm zmieniają się priorytety, jeśli chodzi o benefity dla pracowników. Z naszych rozmów z firmami wynika, że już nie tylko “owocowe czwartki” albo darmowe karnety na siłownię są przekonującym dla pracownika świadczeniem, które podnosi jego poczucie komfortu w miejscu pracy. Wielu pracodawców budżety na benefity pracownicze przerzuca na darmowe dojazdy do pracy taksówką – mówi Katarzyna Kram, Head of Sales we Free Now.

W ramach Free Now to Work, pracodawca może zapewnić:

Przejazdy zamawiane przez aplikację mogą stać się wiodącym środkiem komunikacyjnym, nie tylko ze względu na niskie ryzyko kontaktu z wieloma ludźmi. W dobie koronawirusa, zalecane jest unikanie gotówki i korzystanie z bezkontaktowej opcji zapłaty. Z badania FREE NOW, pt. “Polacy służbowo mobilni” wynika, że aż 83% pracowników firm zamawia przejazd służbowy przez aplikację. Blisko co drugi pracownik w Polsce za przejazd również̇ płaci przez aplikację.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

darmowe-dojazdy-do-pracy-rusza-program-free-now-to-work