W każdej z nich klienci mogą bezpłatnie testować usługę przez 30 dni. Oba warianty obejmują bezpłatne, nielimitowane dostawy – zarówno kurierem jak i do sieci 20 tys. punktów odbioru w placówkach Poczty Polskiej, na stacjach Orlen, w kioskach Ruch, w sklepach Żabka oraz w automatach paczkowych Biedronki i InPostu. Minimalna wartość jednorazowego zamówienia to 100 zł dla darmowej dostawy kurierem i 40 zł dla dostaw do punktu. Usługa obejmuje także bezpłatne zwroty.

Allegro Smart umożliwi darmowe dostawy kurierem

Od uruchomienia usługi w sierpniu 2018 roku liczba ofert objętych Allegro Smart wzrosła o 113%. Klienci mogą teraz wybierać spośród 62 milionów ofert z tą opcją, w tym m.in. ok 14 milionów w kategorii Motoryzacja, 12 milionów w Książkach, 11 milionów w Elektronice, 7 milionów w Modzie i 2 milionów w kategorii Dziecko. Dodanie dostawy kurierem w Allegro Smart spowoduje zwiększenie liczby ofert z darmową dostawą. Oferty z dostawą kurierem w ramach abonamentu będą oznaczone specjalną etykietą pozwalającą klientom łatwo je odnaleźć – czytamy w komunikacie Allegro.

– Allegro Smart to nasz flagowy program lojalnościowy, który będziemy wciąż rozwijali. Dziś klienci Allegro Smart korzystają z wielu promocji, włączając w to na przykład Smart Week czy przedsprzedaż biletów na koncerty organizowane wspólnie z eBilet. Zwiększyliśmy liczbę punktów odbioru w ciągu roku od uruchomienia Allegro Smart do ponad 20 tys. punktów. Będziemy ją nadal powiększać. Klienci skorzystają także z krótszego czasu dostawy. Obecnie większość paczek w ramach Allegro Smart dochodzi w czasie do dwóch dni- mówi Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju Allegro.

Kilka tygodni temu Allegro udostępniło także odroczone płatności, dzięki którym za zamówione produkty można zapłacić nawet 30 dni po złożeniu zamówienia. Usługa została wdrożona wspólnie z fintechem PayPo, wspieranym przez Alior Bank. W ten sposób można opłacać zakupy o wartości od 40 do 500 złotych.