Partner serwisu Visa dla biznesu

Deutsche Bank ma nowego prezesa

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Santander
Opublikowano: 9 kwietnia 2018, 13:11 Aktualizacja: 2 maja 2019, 21:17

Christian Sewing został nowym prezesem Deutsche Banku. Zastąpił on na stanowisku Brytyjczyka Johna Cryana, który swoją funkcję piastował od 2015 roku. Zmiana na stanowisku CEO ma być podyktowana dużymi stratami największego niemieckiego banku.

Deutsche Bank ma nowego prezesa

W 2017 roku Deutsche Bank poinformował o stracie na poziomie 500 milionów euro. Od początku 2018 roku wartość banku spadła o około 30%. O zmianie na stanowisku prezesa pisze Reuters.

Duże straty i najmłodszy prezes – co dalej z Deutsche Bankiem?

Kontrakt poprzedniego prezesa kończył się w 2020 roku, jednak rada nadzorcza banku postanowiła działać szybciej. W niedzielę podjęto decyzję o jego zwolnieniu. Z Deutsche Banku odejdzie też Marcus Schenk, który do tej pory był jednym z wiceprezesów.

Christian Sewing ma 47 lat. Jest niemieckim menadżerem, który pracuje w Deutsche Banku od 25 lat. Poprzednio odpowiadał za działalność bankowości detalicznej. Warto dodać, że jest to najmłodszy prezes w 150-cio letniej historii Deutsche Banku. Wcześniej pracował we Frankfurcie, Londynie, Singapurze, Tokio i Toronto.

Nowy CEO ma przed sobą wiele wyzwań – przede wszystkim dalsze cięcie kosztów i poprawę konkurencyjności banku na rynku niemieckim i za granicą. Z Deutsche Banku odeszło wielu pracowników, zamknięto też wiele oddziałów. Nie przełożyło się to jednak na większe zyski.

Jednym z elementów restrukturyzacji była także sprzedaż części polskiego oddziału – Deutsche Bank Polska. Decyzja zapadła pod koniec zeszłego roku, a transakcja ma zostać zrealizowana w IV kwartale 2018 roku. Deutsche Bank Polska trafi w ręce BZ WBK i jego większościowego akcjonariusza Banco Santander. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – BZ WBK przejmuje Deutsche Bank.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

deutsche-bank-ma-nowego-prezesa