Digital Gateways to fintech stworzony w fabryce startupów The Heart. Oferuje onboarding klientów indywidualnych i biznesowych wraz z podpisami elektronicznymi. Tym razem rozwiązania startupu mają jednak wychodzić poza tradycyjną weryfikację tożsamości.

Czym wyróżnia się integracja usług Digital Gateways z aplikacją mObywatel 2.0?

Od 1 września, zgodnie z ostatnimi zmianami przepisów, instytucje, w tym banki, są zobowiązane akceptować nowy elektroniczny dokument z aplikacji mObywatel 2.0 na równi z tradycyjnym.

Digital Gateways może działać jako integrator usług i ułatwiać weryfikację klientów oraz dokumentów. Dzieje się to poprzez generowanie unikalnego kodu QR (tzw. cyfrowa wizytówka), który skanują użytkownicy aplikacji mObywatel. Po zeskanowaniu kodu, Digital Gateways dostarcza do instytucji wybrany pakiet danych o kliencie, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Digital Gateways oferuje też dedykowaną aplikację, która pozwala wygenerować kod QR, powiązać go z danymi pracownika instytucji, a następnie przeprowadzić proces weryfikacji. Wszystko to pozwala w pełni zintegrować usługę mObywatel w procesach obsługi klienta.

– Dzięki naszym usługom banki, telekomy i inne podmioty, zyskują gotowy proces, który można zintegrować z istniejącą infrastrukturą. Pozwoli to zaoszczędzić cenny czas i zasoby. Nasze rozwiązanie nie tylko usprawnia weryfikację dokumentów tożsamości, ale także wzmacnia bezpieczeństwo, zapewniając przekazanie danych i ich archiwizację, wykorzystując dodatkowo technologię blockchain – mówi Paweł Jaskulski, Dyrektor Zarządzający Digital Gateways.