27 marca 2018, 09:00:BlockchainTech Congress - The Westin Warsaw Hotel, Aleja Jana Pawła II 21, 00-854 Warszawa

Disney szykuje zamach na Netflixa

Disney szykuje zamach na Netflixa.

Disney właśnie ogłosił plany, według których zakończy współpracę z Netflixem w 2019 roku i uruchomi własny serwis streamingowy. Tak, to bardzo ważna informacja dla całego rynku, ponieważ Disney to największa korporacja medialna na świecie.

Podziel się artykułem
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
Email this to someone
email

Netflix zdominował światowy rynek serwisów VOD. W kwietniu bieżącego roku na konferencji w Bangkoku przedstawiciele firmy ogłosili, że liczba subskrybentów przekroczyła magiczne 100 mln.

Czytaj także: Wyciekły zdjęcia iPhone 8. Jaki będzie jubileuszowy smartfon Apple?

Disney zamierza zdetronizować Netflixa

Firma z Los Gatos ustępuje tylko chińskim serwisom VOD, które potrafią notować wyniki na poziomie 500 mln widzów miesięcznie. Nie zagrażają one jednak ekspansji Netflixa i jego pozycji na rynku.

Do tej pory Disney współpracował z Netflixem udostępniając na platformie swoje najnowsze produkcje. Teraz zmieniają politykę, wraz z przejęciem firmy BAMTech, która odpowiada za streaming wydarzeń sportowych, takich jak MLB (baseball), NHL (hokej), czy WWE (pokazowe walki). Gigant z Burbank zapłacił 1,48 mld USD za przejęcie kolejnych 42% akcji BAMTech – pierwsze 33% Disney zakupił w zeszłym roku.

Czytaj także: Koniec z darmowym „Uchem Prezesa”

Dodatkowo Disney zamierza uruchomić osobny serwis streamingowy już na początku przyszłego roku. Platforma ma działać pod marką ESPN i zostanie dodana do odświeżonej wersji aplikacji mobilnej amerykańskiej stacji telewizyjnej. Dzięki temu użytkownicy będą mogli obejrzeć transmisję z meczów MLB, NHL, MLS (piłka nożna) i innych sportów na poziomie akademickim. Za streaming również odpowiadać będzie nowy nabytek Disneya, czyli BAMTech.

Niektórzy bardziej zorientowani w temacie czytelnicy zapewne zauważą, że to nie pierwszy serwis streamingowy Disneya. Od 2015 roku w Wielkiej Brytanii działa DisneyLife, który przez chwilę był również dostępny w Chinach. Teraz wniosek nasuwa się sam – był to eksperyment przed uruchomieniem większego projektu, serwisu streamingowego, który ma zniszczyć konkurencję.

/Rafał Tomaszewski

Podziel się artykułem
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
Email this to someone
email