Partner serwisu Visa dla biznesu

Disney+ zdobyło 10 mln użytkowników w jeden dzień. Kiedy zadebiutuje w Polsce?

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Technologie
Opublikowano: 14 listopada 2019, 13:13 Aktualizacja: 15 listopada 2019, 10:12

Platforma streamingowa Disney + zadebiutowała 12 listopada i w zaledwie jeden dzień pozyskała 10 mln subskrybentów. Na razie serwis VOD od Disneya jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych. Kiedy pojawi się w Polsce?

Disney+ rozpocznie europejską ekspansję już 24 marca

Według harmonogramu Disneya platforma streamingowa powinna pojawić się w Europie Wschodniej w ostatnim kwartale 2020 roku… Mamy nadzieję, że termin ten ulegnie jednak zmianie i Polacy będą mogli cieszyć oczy produkcjami Disneya nieco wcześniej. Pierwszymi krajami w Europie, w których zadebiutuje Disney +, będą Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy i Irlandia – start zaplanowano na końcówkę marca 2020 roku.

Disney + i cena – ile to kosztuje?

Na razie w Stanach Zjednoczonych Disney + to wydatek rzędu 6,99 USD w przypadku miesięcznej subskrypcji i 69,99 USD w przypadku wykupienia pakietu rocznego. Jeśli ceny nie ulegną zmianie, to w Polsce za abonament zapłacimy około 30 złotych miesięcznie. Cena jest atrakcyjna, tym bardziej, że Disney oferuje tylko jeden rodzaj abonamentu – w jego ramach można oglądać treści na 4 urządzeniach jednocześnie w jakości 4K, HDR / Dolby Vision i Dolby Atmos (jeśli nasz sprzęt obsługuje te formaty). Dla porównania na Netflixie za podobny pakiet zapłacimy 52 złote miesięcznie. Jeśli interesuje Was porównanie oferty serwisów streamingowych działających w Polsce – Netflixa, HBO GO i Amazon Prime Video, to odsyłamy to podlinkowanego tekstu.

Katalog Disney + też robi wrażenie. Na platformie obejrzymy produkcje z wytwórni Disneya, przygody suberbohaterów Marvela, treści spod znaku Star Wars, dokumenty National Geograhpic, czy wiele, wiele innych. Pierwszym hitem dostępnym na Disney + jest serial „Star Wars” The Mandalorian”, opowiadający o przygodach łowcy nagród w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Trzeba przyznać, że to przyjemna odmiana, po długim wałkowaniu sagi Skywalkerów i przygód rebeliantów.

Według obecnych doniesień zza Oceanu Disney nie zmierza na razie walczyć z współdzieleniem kont, dzięki czemu z jednego abonamentu będzie mogło korzystać kilka osób jednocześnie. Kluczowym jest tutaj jednak wyrażenie „na razie” – przedstawiciele Disneya już wcześniej określali współdzielenie kont mianem piractwa, co może sugerować, że po zdobyciu większej liczby użytkowników postanowią zmienić regulamin serwisu.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

disney-zdobylo-10-mln-uzytkownikow-w-jeden-dzien-kiedy-zadebiutuje-w-polsce