Według harmonogramu Disneya platforma streamingowa powinna pojawić się w Europie Wschodniej w ostatnim kwartale 2020 roku… Mamy nadzieję, że termin ten ulegnie jednak zmianie i Polacy będą mogli cieszyć oczy produkcjami Disneya nieco wcześniej. Pierwszymi krajami w Europie, w których zadebiutuje Disney +, będą Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy i Irlandia – start zaplanowano na końcówkę marca 2020 roku.

Disney + i cena – ile to kosztuje?

Na razie w Stanach Zjednoczonych Disney + to wydatek rzędu 6,99 USD w przypadku miesięcznej subskrypcji i 69,99 USD w przypadku wykupienia pakietu rocznego. Jeśli ceny nie ulegną zmianie, to w Polsce za abonament zapłacimy około 30 złotych miesięcznie. Cena jest atrakcyjna, tym bardziej, że Disney oferuje tylko jeden rodzaj abonamentu – w jego ramach można oglądać treści na 4 urządzeniach jednocześnie w jakości 4K, HDR / Dolby Vision i Dolby Atmos (jeśli nasz sprzęt obsługuje te formaty). Dla porównania na Netflixie za podobny pakiet zapłacimy 52 złote miesięcznie. Jeśli interesuje Was porównanie oferty serwisów streamingowych działających w Polsce – Netflixa, HBO GO i Amazon Prime Video, to odsyłamy to podlinkowanego tekstu.

Katalog Disney + też robi wrażenie. Na platformie obejrzymy produkcje z wytwórni Disneya, przygody suberbohaterów Marvela, treści spod znaku Star Wars, dokumenty National Geograhpic, czy wiele, wiele innych. Pierwszym hitem dostępnym na Disney + jest serial „Star Wars” The Mandalorian”, opowiadający o przygodach łowcy nagród w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Trzeba przyznać, że to przyjemna odmiana, po długim wałkowaniu sagi Skywalkerów i przygód rebeliantów.

Według obecnych doniesień zza Oceanu Disney nie zmierza na razie walczyć z współdzieleniem kont, dzięki czemu z jednego abonamentu będzie mogło korzystać kilka osób jednocześnie. Kluczowym jest tutaj jednak wyrażenie „na razie” – przedstawiciele Disneya już wcześniej określali współdzielenie kont mianem piractwa, co może sugerować, że po zdobyciu większej liczby użytkowników postanowią zmienić regulamin serwisu.