Oczekuje się, że wycena Dispersion Holdings wyniesie około 25 mln GBP. Dzięki IPO firma chce pozyskać około 10 mln funtów. Pierwsze transakcje mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu – czytamy w komunikacie.

DeFi na londyńskiej giełdzie

DeFi to technologia, która wykorzystuje blockchain i kryptowaluty do usuwania pośredników finansowych z transakcji, tworząc szybszy i wydajniejszy sposób świadczenia usług finansowych. Większość aplikacji DeFi jest zbudowanych na Ethereum, drugiej co do wielkości platformie kryptowalutowej na świecie. Zdecentralizowane aplikacje wykorzystują smart kontrakty, programy cyfrowe, które autonomicznie ułatwiają zawieranie umów i transakcji – czytamy w komunikacie.

Firma Dispersion Holdings została utworzona w celu zidentyfikowania możliwości inwestycyjnych w tym szybko rozwijającym się sektorze. Spółka uważa, że ​​istnieje duży i szybko rozwijający się potencjalny rynek dla branży DeFi, z aplikacjami obejmującymi zdecentralizowane wymiany walut, czy platformy pożyczkowe wykorzystujące smart kontrakty.

Celem Dispersion Holdings jest między innymi rozwój w Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Władze firmy zamierzają przeznaczyć znaczne środki na nabycie udziałów mniejszościowych w szeregu spółek z szeroko pojętego sektora FinTech – czytamy w komunikacie.