Partner serwisu Visa dla biznesu

DNB Bank Polska wprowadził nową korporacyjną bankowość internetową

Fintek
Fintek
#BankTech#Fintech
Opublikowano: 2 lipca 2019, 10:32 Aktualizacja: 2 lipca 2019, 10:33

DNB Bank Polska stworzył nowe rozwiązanie w obszarze bankowości internetowej – serwis DNB On, który powstał w oparciu o badanie realnych potrzeb klientów. Nowy system jest bardziej innowacyjny, bezpieczny i ma lepszy design.

Nowoczesna bankowość korporacyjna to wciąż niewyeksploatowany obszar dla rozwoju nowych usług. Projektowanie rozwiązań tego rodzaju jest znacznie trudniejsze, gdyż przedsiębiorstwa wykonują bardziej skomplikowane operacje finansowe, jest wiele poziomów zarządzania, a każda firma – wbrew obiegowej opinii – jest inna. Stąd duża potrzeba tworzenia rozwiązań posiadających możliwość adaptacji do szczególnych potrzeb klienta, a jednocześnie – prostych i przyjaznych dla oka.

W przypadku DNB Bank Polska zmiany były bardzo potrzebne, bo strona tego banku bardzo mocno odbiega od standardów wyznaczanych przez liderów rynku.

Cyfryzacja to słowo odmieniane w instytucjach finansowych przez wszystkie przypadki. Bankowość mobilna, nowe modele biznesowe oparte o blockchain, technologie takie jak sztuczna inteligencja czy machine learning to tylko niektóre z nowych rozwiązań. Wraz z nimi wzrastają oczekiwania klientów.

Badanie Financial Brand wskazuje, że dla 84 proc. sektora bankowego obsługa klienta jest jednym z priorytetów o znaczeniu strategicznym. Zgodnie z tym trendem DNB Bank Polska stworzył nową platformę do bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych DNB On. Zawiera ona praktyczne rozwiązania, stawia na bezpieczeństwo oraz przejrzysty wygląd.

– Powstanie DNB On to odpowiedź na rosnące wymagania naszych klientów oraz regulacji zewnętrznych obejmujących sektor bankowy. Obsługujemy głównie podmioty z sektora komunikacji i technologii, motoryzacji, sektora energetycznego oraz publicznego. Są to zazwyczaj ogromne firmy, które dziennie wykonują wiele skomplikowanych operacji bankowych. Wymagają one funkcjonalnych i bezpiecznych rozwiązań, a nasz nowy system im je gwarantuje– mówi Łukasz Kuć, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej w DNB Bank Polska.

DNB On to intuicyjny system z możliwością konfiguracji. Klienci mają do wyboru trzy profile: operacyjny, akceptacyjny i ogólny. Ze względu na wygodę użytkowników elementy pulpitu są proste w modyfikacji. Pliki z płatnościami można wygodnie importować dzięki funkcji przeciągnij i upuść (drag and drop). Dużym udogodnieniem jest także ekran do definiowania przelewów. Wprowadzenie rachunku źródłowego oraz numeru rachunku odbiorcy pozwoli systemowi samodzielnie rozpoznać typ transakcji.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

dnb-bank-polska-wprowadzil-nowa-korporacyjna-bankowosc-internetowa