Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Revolut, firma prowadzi obecnie beta testy wdrożenia Google Pay. Na razie nie wiadomo jak długo potrwają. Fintech nie zdradza także ostatecznej daty udostępnienia płatności Google Pay.

Karty Revolut można już dodawać do portfela Google Pay. To na razie tylko testy

Jak dodać kartę Revolut do Google Pay? Prawie tak samo, jak kartę bankową. Najpierw należy zeskanować numer karty i wpisać kod CVC. Następnie musimy zatwierdzić regulamin usługi i przepisać kod autoryzacyjny otrzymany SMS-em. To wszystko – teraz można wygodnie płacić swoim smartfonem, obciążając kartę Revolut. Aplikacja poinformuje nas o udostępnieniu usługi powiadomieniem push.

Na razie to tylko wdrożenie testowe, skierowane do wybranej grupy klientów. Wygląda na to, że taką opcję dostali tylko posiadacze plastików z logiem Mastercard.

Fintek poleca: poznaj REVOLUT, odbierz kartę

Niestety, ale Revolut nie podaje daty oficjalnego wdrożenia Google Pay. Wiadomo natomiast, że fintech pracuje nad udostępnieniem płatności Apple Pay. Początkowo wydawało się, że to właśnie płatności mobilne od Apple jako pierwsze trafią do apki Revolut.

Revolut ma już 150 tysięcy klientów w Polsce i ponad 2 miliony na całym świecie. Dodatkowo fintech obsługuje już 1000 firm nad Wisłą. Teraz firma przygotowuje się do ekspansji na rynek USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Hong Kongu i Japonii. Ostatnie kłopoty Revoluta mogą wynikać właśnie z bardzo dynamicznego rozwoju biznesu. Część ekspertów twierdzi, że fintech nie jest w stanie spełniać wszystkich wymogów bezpieczeństwa, przy tak szybkim tempie wzrostu.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT