KZK GOP działa na terenie o powierzchni ponad trzykrotnie większej od Warszawy i obejmuje swoim zasięgiem prawie całą aglomerację katowicką oraz niektóre obszary z nią sąsiadujące. Każdego dnia z transportu publicznego organizowanego przez Związek korzysta niemal milion pasażerów.

Od teraz mogą oni kupować bilety także za pomocą darmowej aplikacji mobilnej SkyCash. Dostępne są w niej  bilety jednorazowe, ważne w granicach jednego lub większej liczby miast albo przez określony czas od momentu zakupu (15, 30 i 60 min.).

Za bilety pasażerowie mogą płacić podłączoną do SkyCash kartą płatniczą lub środkami pieniężnymi, którymi wcześniej zasilili swoje konto. Aplikacja daje ponadto możliwość zakupu w ramach jednej transakcji nawet kilkunastu biletów oraz okazywania ich do kontroli w trybie offline, bez potrzeby łączenia się z Internetem. Po pobraniu SkyCash i zarejestrowaniu się w systemie pierwszy bilet w cenie do 4 zł można skasować za darmo.

Czytaj także: 35 mln inwestycji w startup, który chce być bankiem

Dodatkowy milion pasażerów w zasięgu SkyCash

KZK GOP to już kolejny międzygminny organizator transportu zbiorowego, z którym współpracuje SkyCash. Od marca 2015 r. użytkownicy aplikacji mogą kupować bilety MZK w Tychach, który organizuje zbiorową komunikację na terenie miasta oraz 15 okolicznych gmin. W aplikacji można znaleźć ponadto bilety metropolitalne, obowiązujące na obszarze kilkunastu gmin, które wchodzą w skład Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.

Źródło:
skycash.com

Obecnie firma pracuje nad wdrożeniem usługi we współpracy z Zarządem Transportu Zbiorowego w Rybniku. Przewoźnik posiada 111 autobusów, które obsługują 44 linie komunikacyjne na obszarze miasta oraz jednostek samorządowych, z którymi zawarto porozumienia. Płatności SkyCash za bilety komunikacji miejskiej działają też w ponad 40 innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Opolu. W 14 z nich telefon może służyć również jako nośnik biletu okresowego.

– Nawiązanie współpracy z jednym z największych organizatorów transportu zbiorowego w kraju to ważny krok w rozszerzaniu zasięgu SkyCash. Jesteśmy przekonani, że także tutaj mieszkańcy szybko dostrzegą zalety naszego rozwiązania – mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. – Aplikacja jest wygodną alternatywą dla tradycyjnych punktów sprzedaży biletów, ale daje też dostęp do wielu dodatkowych usług. Dzięki nim codzienne korzystanie z przestrzeni miejskiej staje się znacznie prostsze – dodaje Krajewski.

Czytaj także: Szwajcaria już nie jest rajem podatkowym

SkyCash jest cool

SkyCash to największy w Polsce system płatności i usług mobilnych dla telefonów komórkowych, pozwalający m.in. w wygodny sposób kupować bilety komunikacji miejskiej i opłacać parkowanie w kilkudziesięciu polskich miastach. Aplikacja umożliwia także kupowanie biletów kolejowych większości polskich przewoźników, w tym PKP Intercity i Przewozów Regionalnych, jak również zakup biletów do kina, wypłacanie gotówki z bankomatów bez użycia karty oraz natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami i płatności za domowe rachunki. Wszystkie transakcje są zabezpieczone na poziomie bankowości mobilnej i kart płatniczych.

W 2014 roku, SkyCash otrzymał nagrodę Złoty Bell w konsumenckiej kategorii „Aplikacja roku 2013”. Usługa mobiParking została natomiast uhonorowana nagrodą Lokalizator Roku 2014, przyznaną w kategorii aplikacji dla kierowców, w ramach konferencji Navigation Trends for Drivers. W październiku 2015 r. firma zajęła pierwsze miejsce w Polsce oraz drugie w Europie w Deloitte Technology Fast 50 – rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej.

Sukces został powtórzony w rankingu Deloitte Technology Fast 500 EMEA, gdzie SkyCash uplasował się na 46 miejscu, zajmując jednocześnie najwyższą pozycję spośród wszystkich polskich spółek, które znalazły się w zestawieniu. W marcu 2016 r. Tomasz Krajewski, prezes spółki, znalazł się na drugim miejscu w przygotowanym przez magazyn Brief rankingu 50 najbardziej kreatywnych w biznesie.