Partner serwisu Visa dla biznesu

Donald Trump atakuje Amazona

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Amazon
Opublikowano: 30 marca 2018, 10:41 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 18:36

Donald Trump umieścił na Twitterze wpis, w którym atakuje serwis Amazon. Prezydent USA twierdzi, że spółka nie płaci podatków, co powoduje ogromne straty dla gospodarki Stanów Zjednoczonych. Amazon stracił na giełdzie prawie 6%.

Amazon zaatakowany przez Trumpa

Amazon jest obiektem częstych ataków Donalda Trumpa. Jeszcze przed wyborami Trump zarzucał spółce prowadzenie praktyki biznesowej niezgodnej z prawem. W najnowszym wpisie na Twitterze prezydent oskarża Amazona o niepłacenie podatków. O sprawie informuje serwis The Washington Post.

Trump kolejny raz atakuje Amazona

Donald Trump nie ukrywa swojej niechęci do Amazona i jego CEO Jeffa Bezosa. Bezos jest również właścicielem The Washington Post, a gazeta często krytykowała działania prezydenta USA. Twitty Donalda Trumpa oskarżają spółkę m.in. o szkodę, jaką wyrządza amerykańskiej poczcie, a teraz zarzucają niepłacenie podatków.

Najnowszy wpis na Twitterze Trumpa pojawił się, gdy portal Axios opublikował raport informujący, że Trump ma obsesję na punkcie giganta handlowego. Mimo, że Axios podał do informacji, że Donald Trump nie ma konkretnego planu, jak zaszkodzić spółce Amazon, to wystarczyło to, by jej akcje na giełdzie spadły – w trakcie sesji o 6%.

W odpowiedzi na artykuł opublikowany przez Axios, Sarah Sanders – rzeczniczka Białego Domu, mówiła, że Trump chce równej konkurencji dla wszystkich firm, a sam prezydent nie ma konkretnych planów, które mogłyby zaszkodzić Amazon.com.

donald trump amazon


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

donald-trump-atakuje-amazona