Partner serwisu Visa dla biznesu

Dostałeś SMS-a od AlertRCB – nie ignoruj go

Fintek
Fintek
#Awarie bankowe#govtech
Opublikowano: 20 maja 2019, 14:09 Aktualizacja: 20 maja 2019, 14:10

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa od połowy 2018 roku ma możliwość wysyłania sms-ów z alertami dotyczącymi sytuacji nadzwyczajnych, np. silnych burz i wiatru, gradu i zamieci. Nie ignoruj ich.

Alerty RCB to system SMS-owego ostrzegania o sytuacjach nadzwyczajnych. Pilotaż został uruchomiony w połowie 2018 roku, ale system na 100% działa dopiero grudnia. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, dlatego wiele osób może być zdezorientowanych. Zatem jeśli dostałeś wiadomość z ostrzeżeniem, to nie ignoruj jej.

Obywatele otrzymują wiadomości z adresu AlertyRCB. Są to krótkie informacje o potencjalnych zagrożeniach. Rozwiązanie działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. RCB informacje o zagrożeniach otrzymuje od różnych podmiotów krajowych m.in. Policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz urzędów wojewódzkich.

Przykłady wiadomości do AlertRCB

„Uwaga! Prognozowane silne burze z gradem. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz zostań w domu.”

Lub

„Uwaga. Dziś (9.03) wieczorem i w nocy bardzo silny wiatr. Unikaj otwartych przestrzeni. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Zostań w domu jeśli możesz.”

Zatem jak dostajesz informacje o możliwych burzach z gradem, to przestaw samochód do garażu. Przerwy w dostawie prądu mogą oznaczać, że wystąpią także trudności z dostępem do sieci Internet, a co za tym idzie – do możliwości dokonywania płatności kartami, problemów z logowaniem do bankowości elektronicznej, itp. Słowem, w takiej sytuacji dobrze zaopatrzyć się w gotówkę.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

dostales-sms-a-od-alertrcb-nie-ignoruj-go