Na początek współpraca Free Now i Knajp.pl obejmuje 30 lokali w Warszawie. Chodzi o takie restauracje jak La Sirena, Ale Wino, Youmiko Vegan Sushi i Mr. OH. Planowany jest także rozwój na kolejne miasta. Restauratorzy otrzymali dostęp do specjalnych kont Free Now zaprojektowanych dla branży HoReCa (tzw. WebBookerów), dzięki czemu mogą administrować i rozliczać zamówienia taksówek dostarczających dania z ich restauracji.

Free Now dostarczy jedzenie z restauracji

– Zamknięcie lokali gastronomicznych bez wątpienia wpłynęło na spadek liczby zamówień realizowanych przez kierowców taxi. Rynek gastro i taxi od zawsze jest ze sobą ściśle powiązany, a obecna współpraca Free Now z Knajp.pl to przykład tego, jak dwie branże mogą wzajemnie się wspierać w potrzebie. Kierowcy zostali poinformowani o zasadach realizacji dostaw jedzenia, m.in. dostarczeniu zapakowanych dań do drzwi klienta i zachowaniu środków bezpieczeństwa, takich jak noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk i auta. W samym grudniu realizujemy dziennie ponad kilkadziesiąt dostaw jedzenia taksówką – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now w Polsce.

W komunikacie prasowym czytamy, że platforma Knajp.pl pozwala na zamawianie jedzenia przez Internet bezpośrednio z restauracji, z pominięciem pośredników. Dzięki temu lokale mogą zaoszczędzić na prowizjach pobieranych przez zewnętrznych dostawców. To właśnie organizacja dostaw jest dla restauratorów największym wyzwaniem, stąd pomysł na współpracę z kierowcami Free Now.