– Dzięki integracji serwisu Przelewy24, Dotpay i eCard będziemy w stanie jeszcze sprawniej wprowadzać innowacje dla e-commerce, wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie i znajomość rynku. Pozwoli to na poszerzenie portfolio usług i produktów dla naszych partnerów biznesowych. – komentuje Piotr Kurczewski, Prezes Zarządu.

Przelewy24, Dotpay i eCard integrują systemy

Duńskie Nets otrzymało zgodę KNF na przejęcie PayPro (operatora Przelewy24) w lipcu 2019 roku. Z kolei na początku zeszłego roku Nets nabyło większościowy pakiet akcji Dotpay/eCard od Funduszu MCI.EuroVentures. Tym samym na rynku powstała marka P24 DotCard. Żeby było jeszcze ciekawiej w sierpniu 2019 roku Nets zostało przejęte przez Mastercard za kwotę 2,85 mld euro. Zakupione przez Mastercard obszary biznesowe obejmują usługi rozliczeniowe, płatności natychmiastowe i e-fakturowanie w sektorze usług korporacyjnych.

W dzisiejszym komunikacie czytamy, że oferty Przelewy24, Dotpay i eCard są̨ komplementarne, dzięki czemu w wyniku integracji powstanie uniwersalne portfolio, oferujące pełną paletę̨ usług płatniczych. Obejmie ona m.in.: transakcje kartowe, przelewy elektroniczne oraz płatności mobilne. Wszystkie serwisy mają zachować swoje marki własne.

– Synergia marek jest naturalną odpowiedzią̨ na wyzwanie jakie rynek stawia przed całą branżą fintech. Jesteśmy uczestnikami dużych zmian – zarówno jeśli chodzi o sposób dokonywania zakupów, wykorzystywane do tego urządzenia jak i rozwiązania płatnicze. Połączenie doświadczenia spółek w rożnych segmentach e-commerce, najlepszych praktyk i znajomości branży pozwoli nam zwiększyć zasięg rynkowy i sprostać oczekiwaniom partnerów biznesowych i klientów. – mówi Jacek Kinecki CCO.