Partner serwisu Visa dla biznesu

Duże wydarzenie na rynku FinTech. Przelewy24, Dotpay i eCard łączą siły

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 9 marca 2020, 13:01 Aktualizacja: 10 marca 2020, 10:29

Przelewy24, Dotpay i eCard łączą siły – informują spółki w dzisiejszym komunikacie. To efekt przejęcia wszystkich wymienionych podmiotów przez duński fintech Nets. Integracja operatorów pozwoli na umocnienie pozycji rynkowej na polskim i zagranicznym rynku płatności. Kluczowym brandem grupy ma być marka Przelewy24.

Duże wydarzenie na rynku FinTech. Przelewy24, Dotpay i eCard łączą siły

– Dzięki integracji serwisu Przelewy24, Dotpay i eCard będziemy w stanie jeszcze sprawniej wprowadzać innowacje dla e-commerce, wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie i znajomość rynku. Pozwoli to na poszerzenie portfolio usług i produktów dla naszych partnerów biznesowych. – komentuje Piotr Kurczewski, Prezes Zarządu.

Przelewy24, Dotpay i eCard integrują systemy

Duńskie Nets otrzymało zgodę KNF na przejęcie PayPro (operatora Przelewy24) w lipcu 2019 roku. Z kolei na początku zeszłego roku Nets nabyło większościowy pakiet akcji Dotpay/eCard od Funduszu MCI.EuroVentures. Tym samym na rynku powstała marka P24 DotCard. Żeby było jeszcze ciekawiej w sierpniu 2019 roku Nets zostało przejęte przez Mastercard za kwotę 2,85 mld euro. Zakupione przez Mastercard obszary biznesowe obejmują usługi rozliczeniowe, płatności natychmiastowe i e-fakturowanie w sektorze usług korporacyjnych.

W dzisiejszym komunikacie czytamy, że oferty Przelewy24, Dotpay i eCard są̨ komplementarne, dzięki czemu w wyniku integracji powstanie uniwersalne portfolio, oferujące pełną paletę̨ usług płatniczych. Obejmie ona m.in.: transakcje kartowe, przelewy elektroniczne oraz płatności mobilne. Wszystkie serwisy mają zachować swoje marki własne.

– Synergia marek jest naturalną odpowiedzią̨ na wyzwanie jakie rynek stawia przed całą branżą fintech. Jesteśmy uczestnikami dużych zmian – zarówno jeśli chodzi o sposób dokonywania zakupów, wykorzystywane do tego urządzenia jak i rozwiązania płatnicze. Połączenie doświadczenia spółek w rożnych segmentach e-commerce, najlepszych praktyk i znajomości branży pozwoli nam zwiększyć zasięg rynkowy i sprostać oczekiwaniom partnerów biznesowych i klientów. – mówi Jacek Kinecki CCO.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

duze-wydarzenie-rynku-fintech-przelewy24-dotpay-ecard