Partner serwisu Visa dla biznesu

Dwie fuzje w długi weekend. Będą przerwy w działaniu bankowości elektronicznej

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BNP Paribas#Millennium
Opublikowano: 8 listopada 2019, 16:40 Aktualizacja: 8 listopada 2019, 16:41

W nadchodzący długi weekend przeprowadzone zostaną dwie fuzje na polskim rynku bankowym – BNP Paribas przejmie Raiffeisen Bank Polska, a Bank Millennium przejmie Eurobank. W związku z zaplanowanymi migracjami klienci muszą przygotować się na przerwy w działaniu bankowości elektronicznej.

Dwie fuzje w długi weekend. Będą przerwy w działaniu bankowości elektronicznej

Integracja systemów nie będzie miała jednak wpływu na transakcje bezgotówkowe w fizycznych sklepach. W tracie przerwy technicznej klienci wszystkich wymienionych banków będą mogli płacić z wykorzystaniem kart płatniczych. Problemy mogą występować jedynie w przypadku płatności HCE (płatności telefonem).

Fuzja BNP Paribas i Raiffeisen Bank Polska

Na początek weźmiemy pod lupę sytuację klientów BNP Paribas i Raiffeisena. Od piątku 8 listopada od godziny 15.00 osoby posiadające rachunek w Raiffeisen Bank Polska nie mogą zalogować się do systemów Online, Online Biznes, Dealer, Broker oraz aplikacji mobilnych: Mobilny Portfel i Mobilny Broker Mobile Biznes. Z kolei ostatnie sesje płatnicze Elixir będzie realizowana następująco: sesja przychodząca do godz. 18.00, natomiast sesja wychodząca do godz. 15.00.

To nie wszystko. Od piątku 8 listopada od godz. 22.00 nie będzie możliwości zalogowania do systemów BNP Paribas –  GOonline, [email protected] i aplikacji mobilnej Gomobile, Biznes [email protected] oraz BGŻ Optima. Nie będzie można realizować płatności internetowych w powyższych systemach, ale płatności bezgotówkowe kartami płatniczymi będą w pełni dostępne. Integracja wpłynie także na transakcje BLIK i Pay-by-link, które nie będą dostępne od piątku 8 listopada od momentu wyłączenia systemów elektronicznych, wspomnianych powyżej.

Fuzja Banku Millennium i Euro Banku

Dzisiaj (8 listopada) od godziny 18.00 wyłączone zostaną systemy bankowości internetowej i mobilnej Eurobanku. W związku z tym klienci nie będą mogli wykonywać przelewów, czy płacić online. Z kolei Bank Millennium rozpocznie przerwę techniczną w sobotę z samego rana. Od 9 listopada od godziny 5.30 niedostępny będzie system Millenet i aplikacja mobilna.

Klienci Millennium nie zapłacą też przy użyciu BLIKA i nie dokonają płatności internetowych. Utrudnienia mogą również wystąpić podczas płatności zbliżeniowych telefonem (HCE). Karty, płatności kartą w internecie, bankomaty i wpłatomaty będą działać prawidłowo. Możliwe będzie także telefoniczne zastrzeżenie karty. Bank zachęca do wcześniejszego wykonania ważnych przelewów. Systemy zaczną ponownie działać w poniedziałek 11 listopada – od późnych godzin wieczornych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

dwie-fuzje-w-dlugi-weekend-beda-przerwy-w-dzialaniu-bankowosci-elektronicznej