Partner serwisu Visa dla biznesu

Dzisiaj strajk taksówkarzy. Skorzystaj z darmowego przejazdu hulajnogą

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Elektromobilność
Opublikowano: 8 kwietnia 2019, 10:53 Aktualizacja: 9 maja 2019, 16:12

Śpieszysz się do pracy, a miasto stoi w korku? Przesiądź się na hulajnogę elektryczną. Ze względu na strajk taksówkarzy w Warszawie hive przygotowało kody na darmowe przejazdy e-hulajnogami.

taksówkarze strajk

Wystarczy ściągnąć aplikację hive i wpisać kod zniżkowy „FREENOW”, który pozwala na 30 minut darmowego przejazdu hulajnogą i ominięcie korków w mieście. Kod działa tylko 8 kwietnia. Przypomnijmy, że hive razem z mytaxi należy do niemieckiej grupy Free Now.

Kod zniżkowy na przejazdy hulajnogami hive

W ostatnich dniach media zdominowały informacje o strajku nauczycieli, w związku z czym mogliśmy zapomnieć, że na 8 kwietnia swój protest zapowiedzieli także taksówkarze. Strajkują oni przeciwko „nielegalnym przewozom”. W tym kontekście warto przypomnieć, że w zeszłym tygodniu rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym – potocznie nazywanej Lex Uber. Nie wszyscy taksówkarze są jednak zadowoleni z proponowanych zmian w prawie. Więcej na temat Lex Uber można przeczytać tutaj.

Hive zadebiutowało w Polsce kilka tygodni temu. Firma należy do niemieckiej grupy Free Now i chce rzucić wyzwanie działającej w Polsce od kilku miesięcy amerykańskiej spółce Lime. Koszt wypożyczenia hulajnogi elektrycznej hive to 2,50 zł za samo wypożyczenie i 45 groszy za każdą minutę jazdy. Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z porównaniem ofert Lime i hive.

Można dyskutować, czy wypożyczanie hulajnóg na minuty w ogóle się opłaca, ale w przypadku strajku taksówkarzy i blokady miasta to na pewno opcja godna rozważenia. Pewnym problemem jest niestety zasięg usługi – hulajnogami hive można poruszać się tylko po centrum Warszawy. Wszystko ze względu na to, że pracownicy firmy zbierają pozostawione pojazdy i ustawiają je z powrotem w newralgicznych miejscach stolicy. Szczytna idea, ale na razie ogranicza pole do popisu miłośnikom elektrycznych hulajnóg.

/Rafał Tomaszewski


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

dzisiaj-strajk-taksowkarzy-z-tej-okazji-hive-udostepnia-darmowe-przejazdy-hulajnoga