Ebury oferuje firmom z branży e-commerce platformę płatniczą, która agreguje wiele kont walutowych w jednym miejscu. Fintech działa również w Polsce, gdzie na początku roku otworzył drugie biuro. W czerwcu br. pisaliśmy o zakupie przez Ebury udziałów w LoopingOne – startupie oferującym ujednolicone rozwiązanie z zakresu KYC.

Ebury członkiem programu Amazon Payment Service Provider

Przystąpienie Ebury do programu Amazon ma umożliwić sprzedawcom otrzymywanie środków w lokalnej walucie kupującego. Amazon identyfikuje lokalizację sprzedającego po numerze IBAN. W związku z tym płatność wykonana w euro czy funtach jest automatycznie przeliczana na złote – nawet w przypadku kont walutowych założonych w Polsce.

Nie każdemu sprzedającemu jest to na rękę, choćby ze względu na późniejsze rozliczenia z kontrahentami, np. zapłata chińskim dostawcom w dolarze. W ramach platformy Ebury firmy otrzymują dodatkowo dostęp do wszystkich pozostałych narzędzi – w tym do zarządzania ryzykiem kursowym – czytamy w komunikacie.

– Rynek e-commerce w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i notuje 30% wzrostu w ciągu ostatniego roku. Jednym z najważniejszych kierunków rozwoju jest sprzedaż zagraniczna w polskim handlu elektronicznym. Tak zwany cross border e-commerce pozwala oferować towary, produkty i usługi dla klientów w wielu krajach świata. Polskie firmy radzą sobie z tym coraz lepiej, ale aby dalej rosnąć, potrzebują nowoczesnych narzędzi rozliczeniowych – mówi Jakub Makurat, Country Manager Ebury Polska, Czechy, Słowacja, kraje bałtyckie.