– Rynek benefitów pracowniczych i systemów lojalnościowych w biznesie rozwija się bardzo dynamicznie. Aby nasz produkt był konkurencyjny na rynku stale musimy budować jego potencjał technologiczny. Tym bardziej cieszę się, że użytkownicy kart przedpłaconych Edenred zyskali kolejną innowacyjną funkcjonalność jaką jest Apple Pay – powiedziała Sylwia Bilska, Prezes Zarządu w Edenred Polska.

Edenred to znany wystawca kart przedpłaconych, które często oferowane są pracownikom np. w formie benefitów. Na świecie ma ponad 830 tys. klientów korporacyjnych i 47 mln użytkowników. W Polsce Edenred wydał 2 mln kart. Od końca 2017 roku użytkownicy Edenred mogą korzystać także z Google Pay.

W 2017 roku za pomocą kart Edenred klienci zrealizowali 10 mln transakcji mobilnych. Firma w 2018 roku łącznie zarządzała 2,5 miliardami transakcji generując 28 miliardów euro obrotów.

Apple Pay w Polsce

W Polsce z Apple Pay mogą korzystać klienci Alior Banku, Banku Millennium, Pekao, Santandera, BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Banku ING Banku Śląskiego, mBanku, Monese, Nest Banku oraz Raiffeisena. Prawdopodobnie już w czerwcu do tego grona dołączy także Revolut, ale wdrożenie nie jest jeszcze potwierdzone w 100%.

Jak skorzystać z Apple Pay? Należy dodać kartę do aplikacji Wallet, potwierdzić rejestrację i gotowe. Apple Pay obsługują iPhone od modelu 5-tego wzwyż.