Nowe zasady zlecania przelewów ekspresowych w mBanku weszły w życie na początku bieżącego tygodnia. Główna zmiana to zmiana dostawcy – od poniedziałku mBank realizuje przelewy natychmiastowe za pomocą systemu Express Elixir od KIR, rezygnując z usług Blue Media.

mBank na razie nie podniesie limitów w przelewach ekspresowych

Co na razie zmieniło się z punktu widzenia klientów? Przede wszystkim przelew ekspresowy można teraz zlecać tylko w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej. Nie ma możliwości zrealizowania takiej operacji w placówce, czy za pośrednictwem mLinii. Początkowo mBank informował także o podniesieniu limitów transakcji – z 5 tys. do 10 tys. złotych. Dodatkowo klienci mieli mieć możliwość zrealizowania trzech przelewów ekspresowych jednego dnia (o jeden więcej niż wcześniej).

Niestety z wczorajszego komunikatu wynika, że na razie mBank zrezygnował z podniesienia wspomnianych limitów. Bank tłumaczy to faktem, iż na razie nie jest gotowy na taką zmianę i potrzebuje na to więcej czasu.

– Informowaliśmy również, że zwiększymy limit kwotowy i ilościowy przelewów. Potrzebujemy jednak więcej czasu by to zrobić.
Nadal zatem maksymalna kwota jednego przelewu ekspresowego wynosi 5 000 zł i możesz wykonać 2 takie przelewy jednego dnia. O wprowadzeniu nowych limitów powiadomimy Cię w oddzielnej wiadomości na stronie www, w serwisie transakcyjnym oraz w aplikacji mobilnej – czytamy w komunikacie mBanku.