Partner serwisu Visa dla biznesu

Elavon za 300 mln dolarów przejmuje Sage Pay – konkurenta Stripe i PayPal

Fintek
Fintek
#Fintech#Płatności
Opublikowano: 18 listopada 2019, 12:12 Aktualizacja: 18 listopada 2019, 12:13

Elavon ogłosił, że przejmuje Sage Pay – jednej z największych instytucji płatniczych w Wielkiej Brytanii i Irlandii, która obsługuje małe i średnie firmy – czytamy na TechCrunch.

Sage Pay

Sage Pay (bramka płatnicza) należy do notowanej na londyńskiej giełdzie Sage Group. Wartość transakcji to 232 mln funtów (in cash), czyli ponad 300 mln dolarów.

Z kolei Elavon to jeden z największych dostawców usług płatniczych na świecie (m.in dostawca terminali). Firma działa w ponad 30 krajach i ma ponad 1,3 mln klientów. Każdego roku Elavon obsługuje ponad 5 mld transakcji na kwotę ok. 450 mld dolarów.

Sage Pay to raczej mały gracz (w porównaniu do Stripe, Adyen czy PayPala) – fintech zatrudnia 300 osób i obsługuje ok. 50 tys. klientów. W 2018 roku firma zaraportowała 15 mln funtów zysku.

Przejęcie Sage Pay odczytywane jest jako rzucenie rękawicy konkurentom m.in. Stripe i Adyen czy PayPal. Analitycy zwracają uwagę, że rynek jest rozdrobniony – konsolidacja zatem jest nieunikniona. Brzmi to trochę jak banał, zwłaszcza w kontekście rynku, który jest w trakcie rewolucji technologicznej w dużej mierze napędzanej przez bardzo silną konkurencję.

 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

elavon-za-300-mln-dolarow-przejmuje-sage-pay-konkurenta-stripe-i-paypal