W TOP10 znaleźli się także przedstawiciele takich firm jak Google i Microsoft. Sundar Pichai (Google) zajął miejsce ósme z wynagrodzeniem w wysokości ponad 86 mln dolarów. Na miejscu dziewiątym uplasował się Satya Nadella (Microsoft), który w 2019 roku zarobił 77 mln USD. Obu prezesów wyprzedzili CEO’s takich firm jak Intel, Blackstone Group, czy Charter Communications.

Ile zrobili prezesi Apple, Microsoftu, Google i Tesli?

W materiale Bloomberga znajdziemy podział wynagrodzeń na pensje, bonusy i akcje. I dla przykładu pensja Tima Cooka w 2019 roku wyniosła 3,3 mln dolarów, ale w bonusach szef Apple zarobił 7,7 mln USD. Zdecydowanie największy wkład w jego całoroczne wynagrodzenie miały akcje, w których otrzymał on ponad 122 mln dolarów.

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć dużą dysproporcję pomiędzy Timem Cookiem, a prezesami innych gigantów technologicznych – Microsoftu i Alphabet (spółka matka Google). Całe zestawienie pogodził jednak Elon Musk z Tesli, którego łączne wynagrodzenie było ponad czterokrotnie wyższe niż to, którym mógł pochwalić się Tim Cook.

Najlepiej zarabiający CEO's w 2019 roku Bloomberg

Źródło: Bloomberg

W dziesiątce najlepiej zarabiających prezesów nie znalazła się żadna kobieta. Pierwszą przedstawicielkę płci pięknej odszukamy na miejscu 19. z wynagrodzeniem w wysokości 55,8 mln dolarów – to Lisa Su z Advanced Micro Devices. Dodatkowo na 36. miejscu uplasowała się Safra Catz z Oracle, z pensją w wysokości 43,3 mln USD.