19 lutego 2019, 09:00:Digital Banking & Payments Summit - Hilton Warsaw Hotel, Warszawa

Elon Musk pokazał podziemny tunel pod Los Angeles

Elon Musk pokazał podziemny tunel pod Los Angeles

Elon Musk zaprezentował nagranie, na którym widać podziemny tunel wykopany pod Los Angeles. To oczywiście część przedsięwzięcia mającego zlikwidować korki w największych miastach USA.

Chodzi o projekt kolejnej firmy Muska – The Boring Company. Wydrążonymi tunelami mają poruszać się piesi, rowerzyści i samochody na specjalnych platformach.

Tunel pod Los Angeles i nie tylko

Tunel pod Los Angeles jest już prawie gotowy, chociaż firma wciąż czeka na ostateczną zgodę na jego użytkowanie. Początkowo w tunelu odbywać się mają darmowe, testowe przejażdżki, ale po otrzymaniu wszystkich pozwoleń korzystanie z tunelu będzie płatne. Ile ma kosztować? Na razie nie wiadomo. Elon Musk zdradził tylko, że dla pieszych i rowerzystów będzie to bardziej opłacalne, niż kupienie biletu autobusowego.

Elon Musk myśli nie tylko o kolonizacji Marsa, ale także o poprawie jakości życia na Ziemi. Eksperci spierają się, czy tunele Boring Company faktycznie rozwiążą problem korków i czy korzystanie z nich będzie opłacalne i bezpieczne. Musk przywykł jednak do krytycznych opinii.

Podziemne tunele mają powstać także na wschodnim wybrzeżu USA. W lutym Boring Company otrzymało pozwolenie na budowę trasy łączącej Nowy Jork, Baltimore, Filadelfię i Waszyngton. 364 kilometry dzielące Nowy Jork od Waszyngtonu ma się pokonywać w około 30 minut.

Elon Musk coraz bardziej angażuje się w promocje Boring Company, która wciąż pozostaje w cieniu Tesli i SpaceX. Ostatnio biznesmen sprzedawał miotacze ognia z logiem BC, a po zaledwie jednym dniu sprzedaży zarobił 5 milionów dolarów. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Elon Musk zarobił 5 mln dolarów na miotaczach ognia.

/Rafał Tomaszewski