Rozwiązanie powstało przy współpracy z klientami firmy i jest bezpośrednią odpowiedzią na oczekiwania rynku. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji bot zautomatyzuje średnio 80 proc. zapytań trafiających do rekruterów, tym samym usprawni proces rekrutacji i skutecznie odciąży zespoły HR.

Zadaj pytanie botowi

Emplocity zamierza w najbliższym czasie przeprowadzić ofertę akcji na platformie CrowdConnect.pl. Jej boty pomagają już zarówno rekruterom, jak i osobom przeżywającym kryzys psychiczny i potrzebującym szybkiej porady. 

Bot powstał przy współpracy z klientami firmy. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji zautomatyzuje średnio 80 proc. zapytań trafiających do rekruterów, tym samym usprawni proces rekrutacji i skutecznie odciąży zespoły HR.

Chatbot QA do rozmowy wykorzystuje dedykowaną mu stronę internetową, która jest unikalna dla każdego pracodawcy. Po rozpoczęciu rozmowy kandydat w sposób anonimowy może zapytać o dowolne interesujące go kwestie związane z pracą, poznać specyfikę poszczególnych spółek, zapytać o benefity, ścieżkę kariery czy sposób aplikowania. Jeżeli zada pytanie, na które chatbot nie zna odpowiedzi, może je przesłać do dedykowanego pracownika firmy.

-Klienci korzystający z naszych innych rozwiązań chatbotowych dla HR’u wskazywali, że kolejnym, bardzo czasochłonnym zadaniem w trakcie rekrutacji jest odpowiadanie na powtarzalne pytania kandydatów. Konieczność delegowania pracownika, który przez kilka godzin dziennie odpowiada na proste pytania to zwyczajna strata czasu i pieniędzy. Zdecydowaliśmy, że wesprzemy ich w tym obszarze. Tak powstał Q&A BOT – wyjaśnia Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity.

Chatbot może zostać zaimplementowany na stronę www pracodawcy (np. w sekcji kariera), w ogłoszeniach o pracę, w profilach firmy, w reklamach i postach w social mediach, w mailach i stopkach pracowników HR. Dzięki temu jest stale dostępny dla kandydatów, pozwala budować wizerunek przyjaznej, otwartej, transparentnej i skupionej na ludziach organizacji. Narzędzie wdrożyła już jedna z wiodących na polskim rynku firm z branży tytoniowej, kolejni klienci są w trakcie tego procesu.