Partner serwisu Visa dla biznesu

eService dostarczy terminale POS dla urzędów i instytucji publicznych w Programie Polska Bezgotówkowa

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Polska Bezgotówkowa
Opublikowano: 14 sierpnia 2018, 14:05 Aktualizacja: 10 maja 2019, 15:57

1 września 2018 roku dwie duże inicjatywy promujące rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce połączą swoje siły. Polska Bezgotówkowa – jak dotąd największy program wspierający rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce, zostanie rozszerzony i włączy się w inicjatywę upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej.

Już 80 tys. terminali w Programie Polska Bezgotówkowa

Do tej pory była ona prowadzona przez Krajową Izbę Rozliczeniową we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii oraz partnerem społecznym – Fundacją KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium.

Terminale eService w urzędach już od września

Efektem zapoczątkowanego w kwietniu 2017 r. programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej jest przystąpienie do niego urzędów oraz policji, dla której terminale dostarczył i obsługuje eService. Aktualnie w policyjnych radiowozach jest zainstalowanych 2 000 terminali POS, które ułatwiają ukaranym kierowcom opłacanie mandatów za wykroczenia drogowe. W każdym radiowozie patrolu drogowego policji mogą od razu dokonać płatności kartą lub BLIKIEM.

eService jest również jednym z najaktywniejszych partnerów programu Polska Bezgotówkowa. Jego włączenie się w inicjatywę KIR sprawi, że od 1 września br., oprócz przedsiębiorców będą mogły korzystać z niego także instytucje publiczne – państwowe szpitale, sądy, urzędy skarbowe czy jednostki samorządu terytorialnego. Podmioty publiczne będą mogły ubiegać się o liczbę terminali odpowiadającą liczbie prowadzonych przez nie punktów kasowych. W ramach programu otrzymają urządzenia za darmo, aż na trzy lata.

Z takich samych warunków będą mogły skorzystać również urzędy, które już wcześniej udostępniły płatności bezgotówkowe – w ramach programu prowadzonego przez KIR.  Do końca marca przyszłego roku zostaną one „przeniesione” do programu Polska Bezgotówkowa i jako jego beneficjenci, będą mogły korzystać z bezpłatnych terminali płatniczych aż do sierpnia 2021 roku. eService już pracuje nad ofertą dla urzędów i instytucji publicznych obejmowanych programem Polska Bezgotówkowa.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

eservice-dostarczy-terminale-pos-dla-urzedow-i-instytucji-publicznych-w-programie-polska-bezgotowkowa