Partner serwisu Visa dla biznesu

eSkarbonki pomogą wolontariuszom WOŚP w tegorocznym kwestowaniu

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Fintech
Opublikowano: 3 stycznia 2018, 13:50 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 19:04

Dzięki inicjatywie Mastercard wolontariusze będą mogli zbierać datki nie tylko fizycznie, ale również w internecie. Warszawa, 3 stycznia 2018 r. – W tym roku wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy będą mogli skorzystać z dedykowanej im platformy internetowej iWolontariusz.

wośp mastercard

Za pośrednictwem tej strony wolontariusze otrzymają możliwość wygenerowania swoich własnych eSkarbonek, do których darczyńcy będą przekazywać datki m.in. płacąc portfelem cyfrowym Masterpass. Platforma będzie również stanowić centrum informacji dla wolontariuszy, a ponadto każdy z nich będzie miał szansę sprawienia za jej pośrednictwem niespodzianki swojemu sztabowi. Pomysłodawcą inicjatywy jest firma Mastercard.

Z platformy iWolontariusz skorzystają wolontariusze WOŚP, którzy zarejestrują się na stronie. Portal będzie sukcesywnie rozwijany i wzbogacany o nowe, użyteczne funkcjonalności, których celem będzie ułatwianie komunikacji, zacieśnianie relacji oraz wsparcie kwestowania.

Czytaj także: BLIK już dostępny dla klientów BGŻ BNP Paribas

We współpracy z firmą Mastercard powstały także specjalne eSkarbonki – zupełnie nowe narzędzie wspierające kwestowanie. Każdy wolontariusz będzie mógł wygenerować i udostępnić swój unikalny link, za pomocą którego będzie można wpłacać darowizny m.in. poprzez portfel cyfrowy Masterpass.

Kwesta na dwa sposoby

W ten sposób każdy wolontariusz WOŚP może kwestować w dwojaki sposób: z tradycyjną, tekturową skarbonką, w dniu Finału WOŚP, a także, już od 4 stycznia, za pomocą elektronicznej skarbonki od Mastercard, udostępniając wygenerowany przez siebie link, np. na swoich profilach w mediach społecznościowych. Środki zebrane przez wolontariusza, zarówno za pomocą fizycznej skarbonki, jak i tej elektronicznej, zostaną przekazane WOŚP jako zgromadzone przez konkretną osobę. W ten sposób, po raz pierwszy wolontariusze otrzymają możliwość sumarycznego kwestowania również online, dzięki czemu zbiórka pieniędzy w sieci nabierze nowego wigoru.

Kwestę online wolontariusze WOŚP będą mogli prowadzić z wykorzystaniem nowego rozwiązania pod nazwą Masterpass od Mastercard. Jest to elektroniczny portfel, w którym można „zapisać” różne karty płatnicze, aby następnie dokonywać płatności online. Dane karty płatniczej wpisuje się w Masterpass tylko raz, a przy każdym kolejnym zakupie jedynie wybiera jedną z kart z listy. Dodatkowo, dane kart są szyfrowane i wykorzystują inne nowoczesne zabezpieczenie. Dzięki temu darczyńcy będą mogli wpłacać pieniądze do eSkarbonki wybranego przez siebie wolontariusza w sposób wygodny i bezpieczny.

Wprowadzenie eSkarbonek zintegrowanych z portfelem Masterpass ma ułatwić Polakom angażowanie się w dobroczynność – zwłaszcza, że płatności kartą w internecie stale zyskują na popularności. Według danych NBP w ciągu pierwszego półrocza 2017 r. wartość takich transakcji wynosiła 3,7 mld zł i wzrosła o 31% w porównaniu do zeszłego roku.

Czytaj także: Zamelduj się przez Internet

Kwestują głównie młodzi

„Zdecydowanie największą grupę wolontariuszy stanowią ludzie młodzi, dla których media społecznościowe to codzienność. Chcemy wykorzystać potencjał ich aktywności w sieci, dlatego we współpracy z firmą Mastercard przygotowaliśmy eSkarbonki, czyli wirtualne puszki, które można udostępniać na Facebooku czy Twitterze” – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – „To kolejna opcja wsparcia Orkiestry, a dla nas szansa, by odmieniać trudną rzeczywistość i pomagać w wyrównywaniu szans w leczeniu noworodków w całej Polsce.”

„Kolejny już raz z dumą wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Mocno podziwiamy wszystkich wolontariuszy i doceniamy ich trud w niesieniu pomocy innym. Wszyscy widzimy w swoich miejscowościach, jak dzielnie przez kilka godzin, często mimo ciężkich warunków pogodowych, wytrwale i z uśmiechem pomagają zbierać darowizny. Dlatego w tym roku chcieliśmy zrobić coś dla nich – by ich wynagrodzić i pomóc im w kwestowaniu” – powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe. „eSkarbonka to nowoczesne narzędzie, które z pewnością ułatwi im pracę, a wszystkim chętnym darczyńcom umożliwi w szybki i łatwy sposób przekazać środki. Widząc, jak chętnie Polacy sięgają po karty płatnicze w internecie, mamy nadzieję, że eSkarbonka wpłynie pozytywnie na wysokość tegorocznej zbiórki, a może nawet pomoże w pobiciu zeszłorocznego rekordu!” – dodaje.

Bezcenna Niespodzianka

 Na dedykowanej platformie wolontariusze będą także mogli zgłosić swoje pomysły na Bezcenną Niespodziankę dla swojego sztabu. Co roku w całej Polsce tysiące lokalnych sztabów WOŚP wykonuje bardzo ważne zadania, koordynując pracę wolontariuszy, przeliczając datki zebrane podczas Finału w danej okolicy, a także organizując dodatkowe atrakcje dla lokalnej społeczności – koncerty, licytacje czy imprezy sportowe. Aby docenić ich zaangażowanie, Fundacja WOŚP i Mastercard zorganizuje niezwykłą niespodziankę dla wybranego sztabu, zgłoszonego przez wolontariusza Orkiestry. Zgłoszenia będzie można wysyłać za pomocą formularza, dostępnego po zalogowaniu się na stronie iWolontariusz. W dniu Finału ogłoszony zostanie zwycięzca, którego propozycja zostanie zrealizowana.

Czytaj także: PayPal i Mastercard rozszerzają globalną współpracę cyfrową

Co roku Mastercard przygotowuje Bezcenne Niespodzianki związane z WOŚP. W 2017 r. było nią przekazanie na ręce Jurka Owsiaka, fana The Rolling Stones, oryginalnej gitary Micka Jaggera. Instrument został wystawiony na aukcję i ostatecznie został wylicytowany za pokaźną kwotę 175 tys. PLN. Cały dochód trafił na konto Fundacji. Rok wcześniej pozytywnie zaskoczona została 9-letnia Amelka z Rybnika, wolontariuszka WOŚP. Jej marzeniem było poznanie Jurka Owsiaka. W dniu 9. urodzin dziewczynki Dyrygent WOŚP zjawił się w jej szkole i wręczył jej kartki z życzeniami oraz zaproszenie do odliczania „Światełka do nieba” wspólnie ze swoim idolem na scenie pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Więcej informacji o aktywnościach i zaangażowaniu firmy Mastercard w działania WOŚP już wkrótce.

 

Mastercard WOŚP


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

eskarbonki-pomoga-wolontariuszom-wosp-tegorocznym-kwestowaniu