Użytkownicy kasyna mogą wpłacać środki finansowe, korzystając z dedykowanego systemu płatności online, który będzie dostarczany bezpośrednio przez Montonio.

Fintech Montonio nawiązauje współpracę z Totalizatorem Sportowym

– Montonio jest spółką portfelową w ramach naszego funduszu CVC, ffVC Tech & Gaming powered by Totalizator Sportowy. Możliwość zintegrowania startupu, który wspieraliśmy od samego początku, z naszym własnym ekosystemem biznesowym, jest jak najbardziej pożądanym rezultatem. Montonio będzie obsługiwał część płatności na naszej platformie kasyna internetowego – mówi Piotr Bindas, Dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego, Totalizator Sportowy.

W komunikacie czytamy, że partnerstwo z Totalizatorem Sportowym ma być kamieniem milowym związanym rozwojem Montonio w Polsce. Fintech powstał w 2018 roku w Estonii, a w Polsce zadebiutował w roku 2022. Przy okazji debiutu nad Wisłą spółka ogłosiła zamknięcie rundy inwestycyjnej serii A. Fintech pozyskał kwotę 11 mln euro. Finansowanie pochodziło zarówno od dotychczasowych, jak i nowych inwestorów.

Montonio oferuje platformę umożliwiającą sprzedawcom akceptację płatności i zarządzanie usługami e-commerce. Firma wyjaśnia, że jej rozwiązania eliminują potrzebę obsługi wielu systemów i oferuje rozwiązania dostosowane do konkretnych rynków. Dziś Montonio jest stosowane w ponad 6000 sklepów online w Polsce, Niemczech, na Litwie, Łotwie, w Estonii i Finlandii.