Znajdą się tam informacje o europejskich startupach, źródła finansowania. Celem platformy jest zapewnienie równego dostępu do danych oraz wspieranie decyzji podejmowanych na ich podstawie. Wszystkie dane o europejskich startupach w jednym miejscu – to inicjatywa warta odnotowania.

Przypomnijmy, że EuroepanStartups.co to inicjatywa realizowana przez Sifted i Dealroom przy wsparciu Komisji Europejskiej. Pod koniec kwietnia serwis opublikował raport o bieżącej kondycji i perspektywach dla europejskich startupów. 

Z analizy raportu wynika, że nasza scena startupowa należy do najmniejszych w Europie

Być może jest to prawda, ale należy brać pod uwagę, że analityka polskiego rynku jest bardzo skromna, dlatego na tego rodzaju dane raczej należy patrzeć z dystansem. Wielka Brytania, Holandia, Szwecja czy Francja bardzo dużo uwagi i pieniędzy przeznacza na promocję swoich rynków. 

Dlatego warto przyglądać się inicjatywie jednej paneuropejskiej platformy i dbać o to, by była ona aktualizowana o dane z nad Wisły. Inaczej będziemy postrzegani jako nieatrakcyjny mały rynek, którym nie warto się interesować. O tym, że jest to nieprawda nie trzeba tu chyba nikogo przekonywać.

/LP