Partner serwisu Visa dla biznesu

European Fintech Forum – raport „Polska cyfrowa”

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Fintech
Opublikowano: 21 sierpnia 2017, 16:16 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 20:27

Najbardziej rozwinięte kraje Europy Zachodniej, Stany Zjednoczone czy Chiny podążają za innowacyjnością, dostrzegając w niej przewagi konkurencyjne. Globalizacja procesów gospodarczych sprawiła, że wszyscy stoimy dziś u progu czwartej rewolucji przemysłowej, opierającej się na nowych technologiach i innowacyjnym podejściu. Przedsiębiorstwa poszukują nowych modeli biznesowych, dostosowanych do wyzwań cyfrowej rewolucji, a państwa poprzez swoje polityki gospodarcze je w tym wspierają.

W ostatnich latach proces cyfryzacji nabrał tempa także w Polsce. Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Rozwoju wspólnie podejmują działania na rzecz gospodarki cyfrowej, obudowane wokół idei paperless, cashless i elektronicznych dokumentów. Niniejszy raport stanowi podsumowanie tych prac oraz prognozę tego, co nas czeka w przyszłości. A patrząc na obecne trendy i otwarte nastawienie polskiego społeczeństwa do innowacji, przyszłość rysuje się bardzo ciekawie.

Raport do pobrania dostępny pod tym linkiem. W raporcie m.in. o mDokumentach, czyli rozwiązaniu, które uwolni nas od konieczności noszenia dokumentów przy sobie, np. dowodów osobistych, dowodów rejestracyjnych, dokumentu „prawo jazdy”, itp.

mDokumenty to projekt, którego zasadniczym celem jest digitalizacja dokumentów służących do weryfikacji tożsamości i uprawnień posiadanych przez obywateli. W całości opiera się on na architekturze Profilu Zaufanego (PZ), za pośrednictwem którego obywatel może wykonywać czynności urzędowe online.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

european-fintech-forum-raport-polska-cyfrowa