O sprawie pisze BBC. Nadzorca przyznał, że jego systemy Exchange zostały zaatakowane przez cyberprzestępców. Obecnie EBA stara się zidentyfikować skalę wycieku i określić jakie dane mogły dostać się w ręce hakerów.

Chińscy hakerzy zaatakowali Europejski Urząd Nadzoru Bankowego

Kilka dni temu Microsoft poinformował. że przestępcy zaatakowali amerykańskie firmy, samorządy i szkoły korzystające z systemów pocztowych Exchange. W ręce hakerów trafiła między innymi poufna korespondencja. Okazuje się jednak, że skala ataku mogła być większa niż pierwotnie przypuszczano – ofiarą padł także Europejski Urząd Nadzoru Bankowego.

Za incydentem ma stać chińska grupa hakerów Hafnium. Microsoft wydał już aktualizację, która ma usunąć luki w systemie Exchange i zachęca klientów do jak najszybszej instalacji. Firma współpracuje także z amerykańskimi organizacjami ds. cyberbezpieczeństwa w celu poprawy zabezpieczeń oprogramowania Exchange Server.

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego to organ Unii Europejskiej, którego celem jest ochrona interesu publicznego oraz zapewnienie stabilności i efektywności systemu finansowego UE.