Partner serwisu Visa dla biznesu

Ewa Wernerowicz przejmuje stery w Vivus Finance

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#LendTech
Opublikowano: 28 grudnia 2017, 12:34 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:07

Zmiany w zarządzie Vivus Finance – polskiego oddziału międzynarodowego lidera fintechu – Grupy 4Finance. Ewa Wernerowicz (na zdjęciu), dotychczasowa dyrektor zarządzająca ds. operacyjnych zostanie nowym prezesem firmy. Wernerowicz jest doświadczonym managerem, który z sukcesem rozwijał Citifinancial i Polbank. Z Vivusem związana jest od samego początku – nadzorowała wszystkie działania spółki i odpowiada za doskonałe wyniki, które Vivus osiąga. Na stanowisku prezesa zastąpi Loukasa Notopoulosa odchodzącego z końcem roku.

Ewa Wernerowicz przejmuje stery w Vivus Finance

Vivus to fintech pożyczkowy, działający na polskim rynku od 2012 roku. Zaoferował klientom rozwiązania digital lending i samodzielnie odpowiada za budowę sektora pożyczek internetowych w Polsce. Wprowadzone przez Vivusa rozwiązania technologiczne rozpoczęły rewolucję w sektorze finansów osobistych. Dzisiaj rynek, na którym operuje wart jest ponad 6 miliardów złotych.  Regulowany jest przez KNF oraz UOKiK, ale również monitorowany przez Polski Związek Instytucji Finansowych.

Spółka nie zwolni tempa

Zmiany w zarządzie nie oznaczają, że spółka planuje zwolnić tempo. Wręcz przeciwnie. Ewa Wernerowicz ma szerokie plany wobec Vivusa: W 2018 roku umocnimy swoją pozycję na dotychczasowym rynku oraz znacząco rozwiniemy kolejne produkty, które mają ogromny potencjał. Będziemy obsługiwali wszystkie segmenty rynku. Na pokładzie mamy najlepszą załogę fintechową w Polsce. Nasz biznes się rozwija, firma odnosi sukcesy. W ciągu 5 lat przebyliśmy drogę od start upu do jednej z tysiąca największych firm w Polsce. Przed nami kolejne wyzwania oraz ambitne plany.

Odchodzący prezes Vivusa, Loukas Notopoulos dodaje: Jednym z najważniejszych wyzwań, z którymi zmierzyłem się w Vivusie, było przygotowanie wyższej kadry managerskiej, by mogła poprowadzić firmę do dalszych sukcesów. Udało mi się tego dokonać. To cecha dużej dojrzałości organizacji, która jest w stanie wypromować nowego prezesa wewnętrznie, nie szukając kandydatów poza nią. Ewie życzę powodzenia. Jestem pewny, że świetnie się odnajdzie w nowej roli.

Czytaj także: Vivus ostrzega przed wyłudzeniami

Ewa Wernerowicz to lider z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu operacjami i projektami strategicznymi oraz ekspert w dziedzinie technologii w finansach. Karierę zawodową rozpoczęła, jako przedsiębiorca w branży turystycznej. Kolejne lata przyniosły jej jednak doświadczenia kierownicze w jednym największych międzynarodowych banków . Uczestniczyła w tworzeniu wielokrotnie nagradzanych instytucji finansowych na polskim rynku. Wśród nich, obok Polbank EFG oraz Citifinancial, jest także Vivus.pl. To dzięki jej wysiłkom departament Customer Care Vivusa pięciokrotnie został nagrodzony Gwiazdą Jakości Obsługi Klienta. Jest absolwentką Akademii Morskiej w Gdyni oraz podyplomowych studiów Innovation Leadership prowadzonych przez Szkołę Główną Handlową.

Do zarządu Vivusa dołącza również Katarzyna Jóźwik, dotychczasowa dyrektor zarządzająca ds. rozwoju biznesu. Jako wiceprezes wykorzysta swoje bogate doświadczenie w marketingu, by ułatwić firmie dalszy rozwój i ekspansję na kolejne rynki.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ewa-wernerowicz-przejmuje-stery-vivus-finance