Partner serwisu Visa dla biznesu

Facebook zapłaci za nasze dane. Ruszają testy nowego rozwiązania

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Facebook
Opublikowano: 28 listopada 2019, 10:51 Aktualizacja: 28 listopada 2019, 12:58

Facebook wypuścił na rynek nową aplikację – Facebook Viewpoints, która pozwala użytkownikom na zarabianie pieniędzy, w zamian za przekazywanie danych na swój temat. Informacje są zbierane w formie ankiet.

Facebook zapłaci za nasze dane. Ruszają testy nowego rozwiązania

Na razie takie rozwiązanie jest dostępne tylko dla klientów w USA, którzy ukończyli 18 lat. W aplikacji znalazła się już pierwsza ankieta, dotycząca produktów, które mogą ograniczyć negatywny wpływ mediów społecznościowych. Z jej wypełnienie użytkownicy otrzymają 1000 punktów, które mogą wymienić na 5 dolarów za pośrednictwem PayPala. Czas wypełnienia takiej ankiety to około 15 minut.

Facebook Viewpoints – nowa aplikacja już dostępna w USA

Firma Marka Zuckerberga najprawdopodobniej wykorzysta zdobyte w ten sposób dane do jeszcze lepszego targetowania reklam, chociaż w komunikacie zapewnia, że nie będą one sprzedawane partnerom zewnętrznym. Aplikacja Viewpoints jest dostępna zarówno na systemy Android, jak i iOS. Na razie nie wiadomo kiedy pojawi się na kolejnych rynkach.

To kolejna ciekawa usługa uruchomiona przez Facebooka w ciągu ostatnich tygodni. Wcześniej firma Zuckerberga udostępniła rozwiązanie o nazwie Facebook Pay, które pozwala na dokonywanie płatności z poziomu takich aplikacji jak Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp. Nowy system ma zastąpić obecne formy płatności dostępne w aplikacjach z grupy Marka Zuckerberga.

Na razie Facebook Pay jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych i w dwóch aplikacjach – FB i Messengerze. Do swojego konta można podpinać preferowaną metodę płatności – karty debetowe, karty kredytowe, lub wirtualny portfel PayPal. Operacje mają być przetwarzane przez takie fintechy jak Stripe, czy wspomniany PayPal.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

facebook-zaplaci-za-nasze-dane-ruszaja-testy-nowego-rozwiazania