– Przedmiotem współdziałania spółek jest udostępnienie przedsiębiorcom sprzedającym towary w serwisie Allegro.pl usług faktoringu online z przejęciem ryzyka wypłacalności. W efekcie, firmy sprzedające na platformie Allegro.pl z wydłużonym terminem płatności, skorzystawszy z usługi PragmaGO, uzyskają natychmiastową zapłatę za swój sprzedany towar, a firmy kupujące go na fakturę zyskają wydłużony termin na opłacenie zakupów – mówi Tomasz Boduszek, prezes PragamGO.

Allegro nawiązuje współpracę z PragmaGO

Usługa będzie realizowana online dzięki komunikującym się ze sobą aplikacjom Allegro i Navi PragmaGO. Obie strony zobowiązują się nie podejmować przez określony czas żadnych działań z podmiotami konkurencyjnymi w zakresie analogicznych produktów. Dodatkowo, PragmaGO ma zapewnić środki finansowe pozwalające zrealizować obroty w minimalnej kwocie 500 mln zł do końca 2021 r., 1,2 mld zł do końca 2022 r. oraz 1,2 mld zł w kolejnych latach – czytamy w komunikacie.

Na razie nie podano daty startu nowej usługi. Udostępnienie faktoringu będzie kolejną nowością dla klientów największej platformy aukcyjnej w Polsce. Kilka dni temu oficjalnie wystartował system Allegro Pay, w ramach którego użytkownik otrzymuje limit nawet do 4 tys. zł. Limit można wykorzystać w dowolnym momencie, a spłatę dokonać w ciągu 30 dni lub w nawet 20 miesięcznych ratach.

/RT