Finiata w przeciągu roku działalności zdobyła 9000 klientów i właśnie pozyskała nowych inwestorów. To kolejne potwierdzenie, iż berliński startup jest wiodącą platformą finansową dla sektora MŚP i freelancerów. Niebawem fintech planuje rozszerzyć działalność o kolejne kraje.

Czytaj także: Kasy fiskalne w Uberze. Płatność także gotówką

Finiata z kolejnym dofinansowaniem

Twórcą Finiaty jest Sebastian Deimler, który ma już na swoim koncie sukces firmy Kreditech. Do grona inwestorów Finiaty dołączyli właśnie: Kulczyk Investments,DN Capital, Point Nine Capital, Redalpine, Fly Ventures, LaFamiglia), ENERN i VC.75-milionowa inwestycja jest jedną z największych w historii dla tak młodego fintecha.42 miliony złotych zostało pozyskanych jako udziały serii A przez nowych inwestorówz Europy Wschodniej, a pozostałe 33 mln złotych pochodzi z linii kredytowej.

– Dofinansowanie zostanie przeznaczona między innymi na rozwój firmy ze szczególnym uwzględnieniem Polski, gdzie nasza oferta cieszy się największym zainteresowaniem. Nasz kraj jest kluczowy w strategii Finiaty ponieważ jest w nim liderem. Mam świadomość, że w dużej mierze to zasługa polskiego zespołu.  Nowe środki finansowe pomogą również w podboju kolejnych rynków – powiedział Greg Micyk, CEO Finiata Polska.

Cichy faktoring z regresem (tak nazywa się pełna nazwa usługi oferowanej przez Finiatę) skierowany jest przede wszystkim do sektora MSP i freelancerów. Dzięki obsłudze online i w pełni zautomatyzowanej technologii scoringowej na cały proces finansowania dla konkretnego przedsiębiorstwa potrzebuje maksymalnie 24 godziny. Oferta Finiaty została bardzo dobrze przyjęta przez rynek konsumentów – ponad 70% klientów korzysta z jej usług wielokrotnie.

Finiata to projekt o globalnym potencjale. Charakterystyczną cechą firmy jest jej silna pozycja na polskim rynku oraz bardzo dobry zespół zarządzający. Wierzę, że nasze doświadczenie i międzynarodowa sieć kontaktów biznesowych pomogą Finiacie w jej globalnej ekspansji – powiedział Sebastian Kulczyk, CEO Kulczyk Investments.

Ryzyko w produktach oferowanych przez Finiatę jest zupełnie inne niż kredytowe, bo też produkt nie jest linią kredytową czy długoterminowym zobowiązaniem. To faktoring, co oznacza że klienci fintecha zarobili już pieniądze, ale ze względu na odroczenie terminów płatności, czy w związku z generalnym trendem „nie płacenia na czas” muszą czekać na wynagrodzenie. Mikrofaktoring od Finiaty jest więc usługą biznesową, która pozwala klientom zachować płynność finansową.