Partner serwisu Visa dla biznesu

Finiata wkracza na 5 kolejnych rynków

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 17 listopada 2017, 10:00 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 19:30

Już po raz dziewiąty w Londynie odbyła się konferencja NOAH, której tematyka skupia się na usługach oferowanych za pośrednictwem internetu. Jednym z gości konferencji był fintech Finiata, który od kilku miesięcy z powodzeniem rozwija się na polskim rynku.

Finiata wkracza na 5 kolejnych rynków

Konferencja NOAH potwierdza, że XXI wiek to Złoty Wiek Technologii, który umożliwia nam dostęp do uczestnictwa w światowej gospodarce, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nie mogło więc na niej zabraknąć Finiaty, której usługa z powodzeniem przyjęła się już na rynkach w Niemczech i Polsce, a niebawem wyrusza na podbój kolejnych części Europy.

Czytaj także: Problemy z pakowaniem? Ta aplikacja ma w tym pomóc

Mikrofaktoring idzie z duchem czasu?

Wypowiedź amerykańskiego komika i aktora Boba Hope’a: „Bank to jedyne miejsce, gdzie ci pożyczą pieniądze, jeśli zdołasz udowodnić, że ich nie potrzebujesz” w dzisiejszych czasach jest nadal bardzo aktualna. W ofercie banków coraz trudniej znaleźć produkty dostosowane do potrzeb, specyfiki kosztów i przychodów sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw jak również freelancerów.

– W przeciągu 6 miesięcy udało nam się wesprzeć 7000 firm. 70 procent tej grupy to już nasi stali klienci. Te liczby pokazują, że zapotrzebowanie na poprawę płynności finansowej w firmach jest niezwykle duże. Finiata chce się rozwijać i docierać do kolejnych odbiorców. Niebawem nasz mikrofaktoring będzie dostępny m. in. w Holandii, Czechach, Słowacji, czy na Ukrainie – powiedział Grzegorz Micyk, CEO, Finiata Polska.

Mikrofaktoring Finiaty jest usługą idącą z duchem czasu. To zupełnie nowy model finansowy, który dzięki obsłudze online i w pełni zautomatyzowanej technologii scoringowej na cały proces finansowania dla przedsiębiorstwa potrzebuje maksymalnie 24 godziny. Limity są przyznawane po automatycznej ocenie dokonanej przez zaawansowany i samouczący się algorytm oceny ryzyka kredytowego, który bierze pod uwagę nawet kilka tysięcy punktów kontrolnych.

Maszyna cały czas się uczy, dlatego z biegiem czasu jej podejście będzie się zmieniać. Po przyznaniu limitu faktoringowego klient może wprowadzić faktury do systemu i ustalić okres finansowania każdej z nich (30/60/90 dni). Zaawansowany system, z którego korzysta fintech potrzebuje zaledwie 3 minuty na analizę faktury i około 3 godziny na cały proces związany z przekazaniem klientowi gotówki.

Czytaj także: KNF pozyskał wsparcie z Singapuru. MAS pomoże w rozwoju branży FinTech

Jak działa usługa Finiaty?

Jeśli wcześniej ustalony termin okaże się zbyt krótki, można go wydłużyć do 120 dni, przy czym 14 dni karencji jest bezpłatne. Kontrahenci klientów Finiaty nie są informowani o tym, że ich dostawca korzysta z zewnętrznego finansowania. Faktura jest płacona bezpośrednio na konto dostawcy, a nie Finiaty. Po otrzymaniu zapłaty dostawca zwraca uzyskaną wcześniej zaliczkę do fintechu.

Od pierwszej konferencji NOAH minęło już 8 lat. Przez ten czas stała się kluczowym, europejskim wydarzeniem, gdzie inwestorzy, dyrektorzy generalni i wykonawczy przekazują nie tylko najnowsze, ale przede wszystkim sprawdzone informacje. Jest to również doskonała okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych. Wydarzenie znane jest również z tego, że prelegenci podczas wystąpień skupiają się na liczbach, wskaźnikach efektywności i dochodowych modelach biznesowych.

W tym roku na konferencję w stolicy Wielkiej Brytanii przyjechało aż 80 czołowych firm cyfrowych z całej Europy i ponad 70 najlepszych startupów.

Finiata-jak-to-działa-infografika

[Finiata/RT]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

finiata-wkracza-5-kolejnych-rynkow